Portugalia – Scoţia 2-1 şi Elveţia – Spania 1-4. Cristiano Ronaldo a marcat din nou și a adus victoria. Toate rezultatele serii

De Alex Masgras
Publicat: 8.09.2024, 23:45

Portugalia - Scoţia 2-1 şi Elveţia - Spania 1-4. Cristiano Ronaldo a marcat din nou și a adus victoria. Toate rezultatele serii

Cristiano Ronaldo, după golul victoriei în meciul cu Scoția / Profimedia

Meciurile Portugalia – Scoţia 2-1 şi Elveţia – Spania 1-4 au fost transmise în format LIVE SCORE pe AS.ro, de la ora 21:45.

Introdus la pauză, Cristiano Ronaldo a marcat golul victoriei în minutul 88. Portughezii au întors scorul după ce Scoția a marcat prima, prin Scott McTominay. Spania a făcut și ea spectacol în Elveția, câștigând cu 4-1, într-un meci în care a jucat în 10 oameni încă din minutul 21.

Meciurile de duminică din Nations League

Update 23:43: Fluier final! Spania a câștigat cu 4-1 meciul din Elveția.

Update 23:42: Fluier final! Portugalia a învins Scoția cu 2-1 grație golurilor marcate de Bruno Fernandes și Cristiano Ronaldo.

Min. 88: Portugalia – Scoția 2-1! Cristiano Ronaldo a marcat și lusitanii sunt foarte aproape de victorie.

Min. 77: Elveţia – Spania 1-4. Campioana Europei s-a dezlănţuit! Ferran Torres a marcat şi el.

Min. 77: Elveţia – Spania 1-3. Fabian Ruiz a reuşit dubla cu o execuţie perfectă din interiorul careului.

Min. 54: Portugalia – Scoţia 1-1! Gool Portugalia! Bruno Fernandes a restabilit egalitatea cu un şut de la marginea careului din pasa lui Rafa Leao.

Update 22:50: Cristiano Ronaldo a fost introdus la pauză în locul lui Pedro Neto.

Min. 41: Elveţia – Spania 1-2! Gool Elveţia! Amdouni a redus din diferenţă.

Min. 21: Elveţia – Spania 0-2! Campioana Europei a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Le Normand.

Min. 13: Elveţia – Spania 0-2! Gool Spania! Campioana europeană a majorat diferenţa după o greşeală la mijlocul terenului. Fabian Ruiz a trimis în poartă mingea respinsă de Kobel după şutul lui Nico Williams.

Min. 7: Portugalia – Scoţia 0-1! Gool Scoţia! Scott McTominay a deschis scorul la Lisabona.

Min. 7: Elveţia – Spania 0-1! Elveţia a trimis balonul în poartă prin Omeragic, dar reuşita a fost anulată pentru un henţ al lui Freuler.

Min. 4: Elveţia – Spania 0-1! Gool Spania! Joselu a deschis scorul cu o lovitură de cap. Kobel a respins, dar se pare că balonul a trecut linia porţii.

Update 21:45: Au început meciurile din Nations League de la ora 21:45.

Portugalia vine după victoria de pe teren propriu cu Croaţia, scor 2-1, meci în care Cristiano Ronaldo a marcat golul 900 al carierei. În meciul cu Scoţia, starul lui Al Nassr este rezervă. De partea ecalaltă, Scoţia vine după înfrângerea de pe teren propriu cu Polonia, scor 2-3.

Duminică seară are loc un alt meci interesant. Elveţia, fosta adversară a României din preliminariile pentru EURO 2024 primeşte vizita Spaniei, campioana europeană.

Elveţia vine după înfrângerea din Danemarca, scor 0-2. Meciul de pe Parken a fost extrem de tensionat, iar Murat Yakin nu se va putea baza pe Elvedi şi Xhaka, cei doi fiind eliminaţi în meciul de la Copenhaga.

Nici Spania nu a avut parte de un debut foarte bun în noua ediţie de Nations League. Campioana europeană a remizat la Belgrad, cu Serbia, scor 0-0.

Dramatism total în Gibraltar – Liechtenstein. Răsturnări de situaţie şi gol marcat în minutul 90+14 din penalty

A fost dramatism total în Gibraltar – Liechtenstein. Partida din Liga D s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după un meci nebun.

Cel mai dramatic meci al zilei a avut loc în Liga D, între Gibraltar şi Liechtenstein, încheiat la egalitate, scor 2-2,. Walker a deschis scorul pentru gazde încă din minutul 8, dar Liechtenstein a restabilit egalitatea în minutul 53, prin Saglam.

În minutul 82, acelaşi Walker a ratat şansa de a-şi readuce echipa în avantaj, după ce Buchel a ratat o lovitură de la 11 metri. În minutul 90+2, Liechtenstein a înscris prin Sele, dar VAR a intervenit şi a anulat golul din cauza unui offside.

În prelungiri, Gibraltar a revenit la conducere, după golul marcat de Scanlon în minutul 90+7. Partida nu s-a încheiat însă, iar Liechtenstein a forţat pentru a obţine un rezultat de egalitate. După un penalty obţinut în minutul 90+13, confirmat de VAR, Hasler a marcat în minutul 90+14 şi a obţinut un punct pentru Liechtenstein.

După acest meci, San Marino rămâne lider în Grupa 1 din Liga D, graţie primei victorii într-un meci oficial din istorie, cu 3 puncte, în timp ce Gibraltar şi Liechtenstein au câte un punct.

• WTT Champions Macao 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 9 - 15 septembrie
  • Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului este în perioada 13 - 15 septembrie, live în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va obţine România cu Lituania, după victoria de senzaţie cu Kosovo?

23:34

Ilie Dumitrescu, înainte de România – Lituania: „Să vedem cum va aborda meciul Lucescu”

23:33

Jannik Sinner a câştigat US Open 2024! L-a învins pe Taylor Fritz şi a devenit primul italian care se impune la Flushing Meadows

23:12

EXCLUSIVCu Mircea Lucescu selecţioner, Răzvan Marin crede că visul suprem al românilor se poate îndeplini: „Trebuie să fim acolo!”

22:30

România a câştigat 8 medalii la Campionatele Balcanice de tenis de masă de la Sarajevo

22:25

Se anunţă o nouă plecare de la Rapid! Nu mai are loc în echipă şi are două oferte din Liga 1

21:15

Atacantul de 5 milioane de euro va semna cu Rapid, deşi a fost prezentat de o altă echipă. Lovitura dată de Şumudică

1 FotoSuma uriaşă pe care o va primi Georgina Rodriguez, lunar, de la Cristiano Ronaldo, dacă se vor despărţi! Totul a fost dezvăluits 2 Foto„E păcat!” I-a fost alături un deceniu lui Bernadette Szocs şi a spus totul după marea dezamăgire din viaţa vedeteis 3 VIDEOKosovo – România 0-3. Start perfect pentru Mircea Lucescu în drumul spre World Cup 2026. Man, Răzvan Marin şi Drăguş, decisivis 4 FotoLarisa Iordache este însărcinată! Primul mesaj al fostei gimnaste, care aşteaptă un copil cu Cristian Chiriţăs 5 FotoFosta gimnastă Anda Ivan a făcut anunţul mult aşteptat! Reacţia lui Andrei Ivan a apărut imediat: „Vă iubesc!”s 6 Foto„Eram filmat, mi-am pierdut cumpătul!” Momentul uluitor în care Ion Ţiriac s-a decis să le ofere olimpicilor români maşini de luxs

Zodii care au cel mai mare curaj pe data de 9 septembrie 2024. Nativii ce vor lăsa teama deoparte

Bucuria revine pentru trei zodii pe 9 septembrie 2024. E rândul lor să strălucească