Guimaraes – Casa Pia 0-2 a fost în AntenaPLAY. Programul complet al etapei cu numărul 23 din Liga Portugal

Alex Ioniță Publicat: 25 februarie 2024, 0:30

Guimaraes - Casa Pia 0-2

Guimaraes - Casa Pia / Profimedia

Guimaraes – Casa Pia 0-2 în AntenaPLAY. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 26 a sezonului de Liga Portugal.

În cadrul acestei etape, campioana Benfica se va duela cu Portimonense, iar Sporting va juca cu Rio Ave. Meciurile din Liga Portugal se văd LIVE în AntenaPLAY.

Guimaraes – Casa Pia 0-2

Final de meci!

Min. 46: A început a doua repriză!

Pauză!

Min. 35: Guimaraes – Casa Pia 0-2! Pablo s-a distrat cu apărarea gazdelor și a înscris, după o cursă de senzație.

Min. 4: Guimaraes – Casa Pia 0-1! Clayton a dat rapid lovitura. Reușita a fost validată cu ajutorul sistemului VAR.

Min. 1: A început meciul!

UPDATE: Căpitanul lui Casa Pia, de la această partidă, este Fernando Varela, fostul fundaș de la FCSB!

Estrela – Chaves 1-1

Min. 45: Estrela – Chaves 1-1! Tavares a dat lovitura chiar înainte de pauză!

Min. 7: Estrela – Chaves 0-1! Hernandez a deschis scorul.

Farense – Moreirense 0-1

UPDATE: Final de meci!

Min. 28: Farense – Moreirense 0-1! Monteiro a deschis scorul, după ce a primit o minge excelentă în fața porții.

Min. 1: A început meciul

Arouca – Famalicao 3-2

Min. 90+4: FINAL DE MECI! Arouca s-a impus cu 3-2 la capatul unui meci superb.

Min. 64: Arouca – Famalicao 3-2! Mujica și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Meci nebun în Liga Portugal!

Min. 56: Arouca – Famalicao 2-2. Gustavo Sa a restabilit egalitatea.

Pauză!

Min. 45+1: Arouca – Famalicao 2-1! Cristo a dus gazdele în avantaj! Revenire de senzație, în finalul primei reprize.

Min. 33: Arouca – Famalicao 1-1! Sylla a restabilit egalitatea.

Min. 12: Arouca – Famalicao 0-1! Cadiz a deschis scorul.

Înainte de duelul din această seară, Arouca se află pe locul al 7-lea, cu 28 de puncte. De cealaltă parte, echipa românului Alex Dobre este pe locul 8, cu 26 de puncte.

Gazdele vin după ce au pierdut ultimul meci din campionat, scor 0-1, în fața celor de la Casa Pia, echipă la care este legitimat Fernando Varela, fostul fundaș de la FCSB.

De cealaltă parte, Famalicao a reușit să o învingă pe Rio Ave cu scorul de 2-1, în ultimul duel jucat din Liga Portugal.

Ultima întâlnire directă dintre cele două cluburi a avut loc în luna septembrie a anului trecut. La momentul respectiv, Famalicao reușea să se impună, pe teren propriu, cu scorul de 1-0.

Programul complet al etapei cu numărul 23 din Liga Portugal. Meciurile care se văd în AntenaPLAY:

Vineri, 23 februarie

Sâmbătă, 24 februarie

Duminică, 25 februarie

Luni, 26 februarie

Golul care a produs surpriza în Liga Portugal

La partida dintre Chaves și Boavista, Hernandez a marcat un gol fabulos, din „foarfecă” și a stabilit scorul final. A fost o partidă spectaculoasă în campionatul lusitan.

Meicul amintit anterior s-a încheiat cu scorul de 2-1, în favoarea ultimei clasate, Chaves. Boavista, ocupanta locului 10, era marea favorită, însă gazdele au făcut un meci excelent și au făcut un pas important în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Meciurile din Liga Portugal se văd LIVE în AntenaPLAY.

După o primă repriză strânsă, care s-a terminat cu scorul de 1-1, Chaves a început a doua parte cu gândul la victorie. Totuși, speranțele gazdelor aveau să fie diminuate după ce, în minutul 59, Carraca a văzut cartonașul roșu.

Totuși, surpriza avea să vină în minutul 71. La momentul respectiv, Correia a reluat o centrare, iar balonul a fost trimis într-o poziție excelentă, în interiorul careului. Hernandez a trimis rapid mingea, din „foarfecă”, în poarta oaspeților și a stabilit scorul final.

După acest rezultat, Chaves a urcat pe penultimul loc în Liga Portugal, cu 17 puncte, noua ultimă clasată fiind Vizela, care are cu un meci mai puțin jucat. De cealaltă parte, Boavista se află pe locul al 10-lea, cu 24 de puncte după 22 de partide.

Pentru Chaves urmează duelul cu Estrela, care se va juca pe data de 24 februarie, de la ora 20:00. De cealaltă parte, în următoarea etapă, Boavista se va duela cu Braga, pe 26 februarie, de la ora 22:15.

20:00 LIVE TEXTDinamo – FC Voluntari 0-0. Meci crucial pentru salvarea de la retrogradare! 19:36 Jaqueline Cristian s-a calificat în turul 3 la Madrid! Revenire de senzaţie a româncei, care pierduse primul set! 19:32 VIDEO„Împreună putem deveni campioni!” Mobilizare generală la FCSB, înaintea meciului care le poate aduce roş-albaştrilor titlul 18:40 În ce stadiu se află dosarul penal al lui Daniel Niculae! Anunţul unui renumit avocat român: „Vă spun cu certitudine” 18:35 Deciziile finale luate de Xavi! Catalanii au anunţat cum va arăta Barcelona sezonul viitor. Jucătorii aşteptaţi pe Camp Nou 18:12 Ronnie O’Sullivan, performanţă de senzaţie! „Racheta” a mai doborât un record la Campionatul Mondial de snooker 17:51 NEWS ALERT„O problemă reală şi gravă!” Prima decizie luată de Dan Şucu, după ce Daniel Niculae a ajuns să fie urmărit penal 17:31 „Să facem un meci mare!” Gică Hagi avertizează că e gata să strice sărbătoarea de titlu a FCSB-ului: „Avem oxigen!” 17:30 Conducătorii lui Dinamo, făcuţi praf de o legendă a „câinilor”: „Eu am girat să vină aceşti oameni”! Reacţia lui Dănuţ Lupu 16:54 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 26 aprilie Vezi toate știrile