Video

Atacantul dorit de Gigi Becali, un nou gol în Liga Portugal! Rafa Mujica a înscris în Arouca – Boavista, LIVE în AntenaPLAY

Publicat: 14 aprilie 2024, 22:41

Comentarii

Rafa Mujica, după ce a dat gol în Arouca - Boavista / Captură Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Rafa Mujica, atacantul dorit de Gigi Becali, a înscris un nou gol în Liga Portugal! Jucătorul celor de la Arouca a contribuit la victoria echipei sale din etapa cu numărul 29 cu Boavista, scor 2-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rafa Mujica a deschis scorul în minutul 30. Echipa jucătorului dorit de Gigi Becali a majorat diferenţa în minutul 39, prin Weverson, scorul final fiind stabilit în debutul reprizei secunde, după autogolul lui Robson Bambu din mintuul 47.

Atacantul dorit de Gigi Becali, un nou gol în Liga Portugal! Rafa Mujica a înscris în Arouca – Boavista, LIVE în AntenaPLAY

Rafa Mujica îşi continuă astfel sezonul excelent din Liga Portugal. În acest sezon, el a ajuns la 19 goluri, în cele 28 de partide pe care le-a disputat în acest campionat. El vine după cele două goluri marcate etapa trecută în victoria lui Arouca de pe terenul lui Braga, scor 3-0.

După victoria cu Universitatea Craiova, Gigi Becali a făcut o listă de transferuri pentru Champions League pe care îşi doreşte să le realizeze. Louis Munteanu, Denis Alibec, Rafa Mujica, Alexandru Mitriţă şi Philip Otele erau ţintele lui Gigi Becali pentru a „forţa” accederea în grupele Ligii Campionilor.

Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru a-l lua sigur pe Rafa Mujica, atacantul cu cifre de senzaţie în Liga Portugal

Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru a-l lua sigur pe Rafa Mujica! Atacantul lui Arouca are clauză de reziliere.

Reclamă
Reclamă

Mujica poate fi achiziţionat de orice echipă care e dispusă să plătească 10 milioane de euro, cât este clauza lui de reziliere. Desigur, atacantul trebuie să fie de acord să meargă la echipa respectivă.

Braga şi l-ar dori şi ea pe Rafa Mujica. Revelo dezvăluia anul trecut că Mujica are o clauză de reziliere de 10 milioane de euro. Contractul cu Arouca al lui Mujica expiră în iunie 2025.

Mujica e cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 5 milioane de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:46

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 6 mai

16:35

FotoPrimul jucător prins dopat la un Mondial a fost bătut de miliția dictatorului chiar în fața presei

16:33

Edi Iordănescu, răspuns la oferta CFR-ului! Prima decizie luată de fostul selecționer, după ce a fost contactat din Gruia

16:32

FIFA a extins suspendarea lui Gianluca Prestianni! Argentinianul are emoţii înainte de Cupa Mondială 2026

16:15

Adrian Șut nu revine la FCSB! Mijlocașul, la un pas de un super-transfer într-un campionat de top

16:02

FCSB transferă din Liga 2! Primul nume propus este la un pas de promovare și a fost format în Olanda

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 6 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat”
Citește și