Momente dramatice după Concordia Chiajna – Chindia Târgovişte 2-1! Lui Paul Iacob i s-a făcut rău, dar ambele ambulanţe au plecat de la stadion. S-a sunat la 112

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 21.05.2022, 18:22

Momente dramatice după Concordia Chiajna – Chindia Târgovişte 2-1. La 10 minute după fluierul final al meciului, Paul Iacob a acuzat probleme medicale. Ambele ambulanţe care au fost prezente în timpul meciului nu se mai aflau la stadion.

Update: Unul din medicii de pe ambulanţă au anunţat că situaţia este sub control: „Totul este bine”, a pus medicul după ce i-a acordat îngrijiri medicale fotbalistului de la Chindia Târgovişte.

Paul Iacob, fundaşul care s-a aflat şi pe lista celor de la FCSB, a avut probleme medicale după Concordia Chiajna – Chindia Târgovişte 2-1. Fundaşul dâmboviţenilor a acuzat ameţeli şi dureri de cap după meci.

„I s-a făcut rău imediat după ce s-a terminat meciul, a acuzat şi el căldura. Am sunat la 112, sper ca a ajuns Salvarea. Nu stiu exact ce s-a întamplat cu cele două salvări, că au plecat imediat după meci pentru că lui cam după 10 minute a început să aibă ameţeli„,a  spus Emil Săndoi.

Momente dramatice după Concordia Chiajna – Chindia Târgovişte 2-1

Paul Iacob a avut nevoie de îngrijiri medicale, însă ambele ambulanţe erau plecate de la stadion. A trebuit să se sune la 112 pentru a apărea o ambulanţă. Echipajul medical a ajuns după aproape jumătate de oră. Jucătorul celor Chindia. Daniel Florea, a acuzat că meciul s-a desfăşurat la temperaturi mari.

E greu să joci pe temperaturi de genul acesta, e greu să joci pe un teren ca acesta. Practic, îşi bat joc şi de fotbal, şi de noi.  Nu e fotbal, asta e o suprafata să joci o miuţă în curtea şcolii de plăcere. Pentru fotbalul profesionist aşa ceva nu ar trebui să admită. Din minutul 5 nu îmi mai simţeam tălpile, îmi ardeau„, a spus Daniel Florea.

Paul Iacob este jucătorul pe care Mihai Stoica i l-a recomandat lui Gigi Becali.

Da, am făcut o ofertă să semnăm pentru la vară. MM Stoica zice că e foarte bun, eu nu-l cunosc. Merg pe mâna lui MM Stoica pentru că eu nu mă pricep la fundași. El zice că e bun”, spunea Gigi Becali pentru gsp.ro. Ulterior, fundaşul celor de la Chindia a preferat să rămână la echipa antrenată de Emil Săndoi.

Concordia Chiajna – Chindia Târgovişte 2-1

După o primă repriză în care nu s-au marcat goluri, Daniel Florea a deschis scorul în minutul 50. Ilfovenii au revenit rapid şi au egalat prin Voicu, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Confruntarea a fost decisă, în minutul 68, de autogolul lui Piţian. În urma acestui succes, echipa lui Ianis Zicu porneşte cu prima şansă înaintea returului de pe 28 mai.

10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 9:01 FotoFlorin Răducioiu radiază de fericire alături de iubita cu 10 ani mai tânără! Cum arată Andreea, femeia care l-a cucerit 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol