Închide meniul

Noi înregistrări scandaloase cu Florentino Perez. Preşedintele Realului i-a umilit pe Guti şi Figo: „Este un imbecil, ca o capră”

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 iulie 2021, 10:20

Reclamă
Noi înregistrări scandaloase cu Florentino Perez. Preşedintele Realului i-a umilit pe Guti şi Figo: „Este un imbecil, ca o capră

Abaca Press / Borja B Hojas/AlterPhotos/ABACA via Hepta

Florentino Perez a atacat pe toată lumea. Primii pe listă au fost Iker Casillas, Raul, Cristiano Ronaldo şi Jose Mourinho. Conducătorul vicecampioanei Spaniei a pus tunurile şi pe doi mijlocaşi care au obţinut rezultate remarcabile pe Santiago Bernabeu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noi înregistrări scandaloase cu Florentino Perez

Florentino Perez nu şi-a explicat de ce, după ce s-a retras, Guti a fost angajat de cei de la Ser şi Cope pe postul de comentator.

Guti este un imbecil… ca o capră. El este cel mai mare duşman al său. Este un imbecil şi la fel sunt şi cei de la Cope. Îi va lăs în aer, nu va merge aşa ceva„, se aude pe înregistrare Florentino Perez, potrivit Mundo Deportivo.

Nici Luis Figo nu a scăpat de tirul de acuzaţii al preşedintelui de la Real Madrid. Portughezul care a câştigat două titluri în La Liga şi UEFA Champions League a fost făcut praf.

Reclamă
Reclamă

Figo este un jucător care distruge vestiarul. Este un fiu de ****, aşa cum a fost şi Raul. Cei mai răi au fost Figo şi Raul” a fost atacul lui Perez.

Florentino Perez, afirmații șocante despre Casillas și Raul

Casillas nu e portar de Real. Nu este! Nu a fost niciodată. Pentru mine, a fost cea mai mare dezamăgire. Oamenii îl adoră, vorbesc cu el, îl apără atât de mult… Dar e unul dintre marii escroci. El și Raúl, cei mai mari escroci ai Madridului. Raúl, primul, Casillas, al doilea.

Am o imagine oribilă despre fotbaliști. Sunt foarte egoiști. Nu poți să te bazezi pe ei. Cei care o fac, greșesc”, a spus Florentino Perez în urmă cu 15 ani.

Reclamă

Raul și Casillas au petrecut fiecare câte 16 ani la Real Madrid. Nici unul dintre ei nu a avut ocazia să-și ia rămas bun de la club așa cum se cuvinte, fiind alungați pe ușa din spate de Florentino Perez.

De altfel, Raul este și motivul pentru care Perez a demisionat de la președenția clubului în 2006. A revenit ulterior la conducere trei ani mai târziu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și