Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău, puși la zid. „Nu sunt jucători de Galatasaray!” Cum l-au ironizat turcii pe fostul star de la FCSB

Publicat: 21.01.2022, 19:18

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău, avertizați

Profimediaimages

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău au fost titulari în ultimul meci de campionat, Galatasaray – Kasimpasa 1-3. Fostul jucător de la FCSB a pasat decisiv la golul echipei sale, dar apoi a gafat la golul de 2-1 al oaspeților.

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău, puși la zid

Celebrul jurnalist Guntekin Onay s-a amuzat pe seama fizicului lui Olimpiu Moruțan.

Moruțan și Cicâldău, transferați cu mari speranțe, au arătat încă o dată că nu sunt jucători pentru Galatasaray. Mai ales Moruțan poate juca cu acest fizic la nivelul U19. Am tot scris de la începutul sezonului”, a spus Guntekin Onay, potrivit habar365.tr.

18 meciuri a adunat Olimpiu Moruțan la Galatasaray în campionat, reușind să-și treacă în cont trei goluri și trei pase decisive. Formația Cim Bom a plătit 3,5 milioane de euro ca să-l transfere de la FCSB, vara trecută.

De cealaltă parte, Alexandru Cicâldău a bifat 19 apariții în campionat și are trei goluri și două pase decisive. Pentru el, Galatasaray le-a achitat 6,5 milioane de euro celor de la Universitatea Craiova, tot vara trecută.

Galatasaray – Kasimpașa 1-3. Dezastru total pentru echipa lui Moruțan și Cicâldău

Galatasaray a început bine meciul și, după câteva ratări importante, a deschis scorul în minutul 39, prin Dervisoglu, din pasa lui Olimpiu Moruțan. Românul a recuperat un balon și l-a lansat pe coechipierul său spre poartă, care a finalizat faza cu sânge rece.

Galatasaray n-a reușit însă să țină de avantajul ei până la intrarea la cabine. Ryan Donk e egalat pentru Kasimpasa în minutul 45+3, după o gafă a lui Moruțan, care a pasat mingea greșit.

Kasimpasa a trecut în avantaj în minutul 60, prin Bozok, moment în care antrenorul lui Galatasaray, Domenec Torrent, s-a enervat și a făcut două schimbări dintr-un foc, printre care s-a numărat și Olimpiu Moruțan, pe care l-a scos din teren.

Scorul final a fost 3-1 pentru Kasimpasa, după ce Varga a marcat în minutul 90+3. A fost a treia înfrângere la rând în campionat pentru formația Cim Bom, care a căzut pe locul 13, la numai 4 puncte de pozițiile retrogradabile. Yeni Malatyaspor, codașa din Turcia, antrenată de Marius Șumudică, e la 12 puncte distanță de echipa lui Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău

10:37 VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu s-a calificat în turul 2, LIVE în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 9:01 FotoFlorin Răducioiu radiază de fericire alături de iubita cu 10 ani mai tânără! Cum arată Andreea, femeia care l-a cucerit 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români Vezi toate știrile