Reacția lui Cristiano Ronaldo, după golul marcat în Arsenal – Manchester United 3-1! Mesaj emoționant pentru fiul său decedat

De Cosmin Cioboată
Publicat: 23.04.2022, 19:59

Cristiano Ronaldo este starul lui Manchester United

Cristiano Ronaldo a marcat în meciul Arsenal - Manchester United 3-1

Cristiano Ronaldo a revenit pe teren, după drama trăită de familia sa. Starul portughez a fost titular în meciul Arsenal – Manchester United, 3-1, la mai puțin de o săptămână după ce fiul său nou-născut a decedat. Ronaldo a marcat golul „diavolilor”, iar la final a oferit o reacție în mediul online.

Cristiano Ronaldo a înscris golul lui Manchester United din meciul cu Arsenal, în minutul 34. Atacantul de 37 de ani a reluat în plasă, din careu, după o centrare excelentă trimisă de Matic.

Arsenal – Manchester United 3-1 | Reacția lui Cristiano Ronaldo, după ce a marcat pe Emirates

După gol, Ronaldo i-a dedicat golul fiului său decedat la naștere. Cu ochii în lacrimi, portughezul a ridicat degetul spre cer.

După meci, Cristiano Ronaldo a postat imaginea respectivă pe rețelele sociale. În descriere, atacantul lui Manchester United a adăugat un emoticon în formă de inimă.

Ronaldo, aplaudat la scenă deschisă pe Emirates după drama suferită în familie

În minutul 7 al meciului de pe Emirates, întregul stadion a pornit o rundă furtunoasă de aplauze, în semn de solidaritate pentru Cristiano Ronaldo și familia sa. Același gest superb a avut loc și pe Anfield, la meciul cu Liverpool.

„Un gest de mare clasă din partea fanilor lui Arsenal, care au aplaudat pentru Cristiano Ronaldo în minutul 7”, a scris Manchester United, pe contul de Twitter.

Grație golului de astăzi, Cristiano a bifat un record extraordinar. Starul lusitan a devenit primul jucător care reușește să marcheze cel puțin 100 de goluri în La Liga și Premier League.

Cristiano Ronaldo, revenire de senzație după drama suferită în familie! Portughezul a marcat pe Emirates

Cristiano a ieșit la rampă în minutul 34 și a reușit să înscrie, după o centrare expediată de Matic. A fost cel de-al 16-lea gol marcat de atacantul lusitan în actualul sezon din Premier League.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

12:37 „L-a trimis să se bucure de pensie”. Grecii nu au avut milă de Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu i-a grăbit demiterea 12:35 Ovidiu Popescu, la un pas de a fi deturnat din drumul spre Sepsi de o altă rivală de Liga 1 a FCSB-ului. Anunţ de ultimă oră 11:50 VIDEONoel Leon a câştigat sprintul din Formula 3 de la Imola, LIVE în AntenaPLAY! Cursa e duminică, ora 9:30, în AntenaPLAY 11:49 Reacţia lui Marius Lăcătuş, după atacul brutal al CSA Steaua la adresa FCSB: „Sunt sigur că vor acţiona!” 10:42 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!” 10:42 Lewis Hamilton, luat la ţintă de Max Verstappen şi Fernando Alonso la Imola: „Crede că e singur pe circuit” 10:23 Giani Kiriţă, avertisment pentru Dinamo înaintea barajului cu Csikszereda: „La ei o să fie foarte greu, nu va fi ușor!” 10:09 CFR Cluj – Farul şi Universitatea Craiova – Sepsi LIVE TEXT (21:00). Luptă de foc pentru locul 2 din Liga 1 9:42 „M-am chinuit să râd!” Replică usturătoare după ce Marius Şumudică a spus că FCSB l-a egalat la numărul de titluri 9:27 VIDEOBraga – Porto e meciul ultimei etape din Liga Portugal, LIVE în AntenaPLAY! Sporting primeşte titlul cu Chaves. Programul complet Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta