Antrenorul Parmei, categoric după remiza cu Fiorentina: „Este evident”. De ce i-a schimbat pe Dennis Man şi Valentin Mihăilă

De Alex Masgras
Publicat: 18.08.2024, 9:05

Antrenorul Parmei, categoric după remiza cu Fiorentina: Este evident. De ce i-a schimbat pe Dennis Man şi Valentin Mihăilă

Antrenorul Parmei, categoric după remiza cu Fiorentina: "Este evident". De ce i-a schimbat pe Dennis Man şi Valentin Mihăilă

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, în Parma - Fiorentina / Profimedia

Antrenorul Parmei a dat un verdict categoric după remiza cu Fiorentina. „Cruciaţii” au revenit în Serie A sâmbătă seară, iar echipa lui Fabio Pecchia a obţinut un rezultat de egalitate în faţa celor de la Fiorentina, scor 1-1.

Golul celor de la Parma a fost marcat de Dennis Man, cel care a înscris cu un şut superb, de la marginea careului, în minutul 22. Oaspeţii au obţinut un punct graţie golului marcat de Biraghi în minutul 75.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost şi în primul meci al sezonului din Serie A printre cei mai importanţi jucători de la Parma. La finalul meciului, antrenorul Fabio Pecchia a avut numai cuvinte de laudă la adresa celor doi jucători români.

Man şi Mihăilă au fost schimbaţi în minutul 65 al meciului, dar antrenorul celor de la Parma a lămurit situaţia celor doi şi a declarat la finalul partidei că a fost vorba doar de oboseală:

„Este evident că au calitate, ştiu cum să joace rapid şi să atace spaţiile. Când toată echipa funcţionează au mai multă libertate mulţumită fundaşilor şi mijlocaşilor. Uneori ajungem să atacăm cu patru atacanţi. Vrem să jucăm şi să câştigăm astfel.

Cei care au ieşit de pe teren nu au avut probleme. Ştiam că unii dintre ei nu pot juca tot meciul. Bonny a avut câteva probleme săptămâna aceasta. Man şi Mihăilă au depus un efort mare. Doar oboseală, fără probleme”, a declarat Fabio Pecchia, potrivit parmalive.com.

Dennis Man, omul meciului în Parma – Fiorentina 1-1!

Dennis Man a fost desemnat omul meciului în Parma – Fiorentina 1-1! Iată ce note au primit românii de la echipa nou promovată în Serie A.

Dennis Man a marcat golul celor de la Parma, în timp ce Valentin Mihăilă a ratat o serie de ocazii uriașe, în cadrul duelului cu Fiorentina.

Antrenorul de la Parma, Fabio Pecchia, i-a înlocuit pe Dennis Man și Valentin Mihăilă în minutul 65 al duelului. În locul acestora au intrat Almqvist și Camara.

Totuși, datorită golului marcat, Dennis Man a fost desemnat omul meciului. Românul a primit nota de 8,2, din partea specialiștilor de la sofascore.ro.

De cealaltă parte, Valentin Mihăilă a primit nota de 7,2, care a fost totuși peste media jucătorilor de la Parma.

Din tabăra Fiorentinei, cea mai mare notă a primit-o Cristiano Biraghi, care a marcat golul egalizator, în minutul 75. Acesta a primit nota de 7,5.

• PAOK - Panserraikos e sâmbătă, ora 20:00, LIVE în AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Ţărilor de Jos e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va reuşi Răzvan Lucescu să îşi apere titlul câştigat cu PAOK în Grecia?

13:49

Reacţia lui Gigi Becali după ce Darius Olaru a fost eliminat cu Poli Iaşi! Mesaj tranşant al patronului FCSB-ului

13:44

Dan Şucu bagă mâna în buzunar pentru Rapid – Dinamo! Ce primă le-a promis jucătorilor lui Neil Lennon

13:17

Gigi Becali a luat la ţintă un jucător şi a anunţat o schimbare în primul 11 al FCSB-ului: „Iese din schemă. A dormit pe teren”

13:04

Prima reacţie a lui Alex Mitriţă după ce a semnat prelungirea contractului cu Universitatea Craiova: „Este oraşul meu”

12:47

Scandal uriaş în Turcia! Preşedintele lui Fenerbahce a fost pus la pământ şi lovit cu sticle sub ochii lui Jose Mourinho

12:29

Alex Mitriţă a semnat! Contract până în 2028 şi clauză uriaşă de reziliere pentru vedeta lui Mihai Rotaru

1 FotoMihaela Cambei, surprinsă de cadoul uriaş de la Ion Ţiriac: „Mai repede decât mă aşteptam”. Decizia luată după ce a scris istories 2 FotoImagini rare cu părinţii Mihaelei Cambei! Confesiunea emoţionantă a mamei: „Tot timpul îmi venea să plâng!”s 3 Foto„Decizia va murdări pentru totdeauna Jocurile Olimpice” Medalia Anei Bărbosu, cerută înapoi de un membru al Congresului SUAs 4 FotoIubita lui Valentin Mihăilă, răvăşitoare pe plaja din Monaco: „Sirenă”. Ami l-a dat peste cap pe atacantul româns 5 Suma plătită de statul român, după ce 16 români au câştigat medalii la Jocurile Olimpice! Ce se întâmplă cu Sabrina Voineas 6 De ce a respins TAS contestația Sabrinei Voinea? Motivul judecătorilor: „E o decizie frustrantă pentru români”s

Zodiile care se întorc la fostele iubiri în toamna anului 2024. Aleg să mai acorde o șansă relației

Zodii destinate succesului în toamna anului 2024. Nativii care se bucură de multe reușite