Dennis Man, bucurie nebună cu Valentin Mihăilă după golul marcat în Cremonese – Parma! Imagini de senzație cu cei doi români

De Viviana Moraru
Publicat: 1.10.2023, 22:15

Dennis Man, bucurie nebună cu Valentin Mihăilă după golul marcat în Cremonese - Parma

Jucătorii Parmei, în timpul unui meci/ Twitter Parma

Dennis Man a avut o explozie de bucurie alături de colegii de la Parma, printre care și Valentin Mihăilă, după ultimul gol marcat, împotriva celor de la Cremonese. Internaționalul român i-a adus lui Fabio Pecchia toate cele trei puncte, prin execuția din minutul 66.

Partida dintre Cremonese și Parma, din etapa a opta de Serie B, s-a văzut exclusiv în AntenaPLAY.

În minutul 64, Parma s-a văzut egalată de Cremonese, după golul din lovitură liberă a lui Castagnetti. Dennis Man a ieșit la rampă însă după doar două minute, și a reușit să înscrie un gol superb, trimițând balonul peste portarul advers.

Imediat după reușita românului, tușierul a ridicat fanionul, în semn de offsaid. Centralul a așteptat verdictul din camera VAR, momente în care jucătorii nu se bucurau nici ei.

Însă, după ce arbitrul a arătat centrul terenului, semn că Man era în poziție regulamentară în momentul în care a marcat, toți ceilalți jucători ai Parmei au mers către internaționalul român, și s-au bucurat împreună în fața fanilor. Și Valentin Mihăilă, aflat pe bancă la momentul respectiv, a mers să se bucure alături de Man, după golul marcat de acesta.

Dennis Man a fost astfel decisiv în partid a de pe terenul lui Cremonese, iar Parma a obținut toate cele trei puncte. Trupa celor doi români rămâne lider în Serie B, și după etapa a opta, având 20 de puncte acumulate, cu patru mai multe față de ocupanta locului secund, Palermo.

Dennis Man, gol superb în Cremonese – Parma

Dennis Man a marcat un gol superb în partida dintre Cremonese și Parma. Internaționalul român a punctat pentru 2-1, pentru echipa sa, în duelul din etapa a opta de Serie B.

Dennis Man a început ca titular duelul dintre Cremonese și Parma. Internaționalul român a ieșit la rampă încă din minutul 4, atunci când a pasat decisiv la reușita lui Sohm, reușită care însă a fost anulată pe motiv de offsaid.

Ulterior, Parma a deschis scorul în minutul 54, prin Hernani, cel care a marcat din pasa lui Bonny. În minutul 64, Cremonese a reușit să egaleze, prin Castagnetti, însă la doar două minute distanță, a punctat și Dennis Man.

Sohm i-a pasat perfect internaționalului român, care a rămas singur cu portarul. Man a trimis balonul peste goalkeeper-ul lui Cremonese și a înscris. Jucătorii celor de la Parma nu au sărbătorit însă imediat golul, deoarece a fost nevoie de intervenția arbitrajului video, pentru a se stabili faptul că poziția lui Man era una regulamentară.

Golul din deplasarea de la Cremonese este cel de-al doilea reușit de Man, în ultimele patru runde. Internaționalul român a mai punctat și în victoria cu 5-0 a Parmei, în fața celor de la Catanzaro.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

8:16 Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Dinamo după victoria de la baraj: „Nu înseamnă mult, mă aşteptam la altceva!” 20
23:46
Ioan Andone cere şi el plecarea lui Zeljko Kopic de la Dinamo: „Trebuie un antrenor român. Aş păstra doar 5 jucători”
20
23:26
„Vreţi să rămâneţi la Dinamo?” Zeljko Kopic, anunţ despre viitorul său după victoria cu Csikszereda: „Am 46 de ani, nu 60!”
20
23:20
VIDEOFinlanda – Danemarca 3-1 a fost în AntenaPLAY! Duel încins la Campionatul Mondial de hochei
20
23:11
Răzvan Lucescu şi-a dezvăluit clauza pe care o are în contractul cu PAOK! Ce a spus de interesul lui Beşiktaş
20
23:05
Palermo – Venezia 0-1, în AntenaPLAY. Eşec pentru echipa lui Nedelcearu, în turul semifinalelor play-off-ului pentru Serie A
20
23:01
Lotul Argentinei pentru Copa America 2024! Lionel Messi va împlini 37 de ani chiar la turneul final
20
22:42
Ce a spus Dennis Politic despre un transfer de la Dinamo, după „dubla” de senzaţie cu Csikszereda!
20
22:35
Patronul lui PAOK, mesaj emoţionant pentru Răzvan Lucescu. Urare specială şi pentru Mircea Lucescu: „Să mai trăiască 100 de ani!”
20
21:53
FotoDinamo – Csikszereda 2-0. „Dublă” Dennis Politic! „Câinii” au luat o opţiune serioasă pentru rămânerea în Liga 1

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase