Dennis Man poate prinde transferul carierei la Inter Milano! Anunţul incredibil făcut în presa din Italia

Publicat: 19.02.2024, 18:13.

Dennis Man, în tricoul Parmei - Profimedia Images

Dennis Man poate prinde transferul carierei la Inter Milano. Presa din Italia susţine că Dennis Man ar putea fi subiectul unui transfer uriaş la Inter Milano.

Dennis Man are parte de un sezon de vis în Serie B, competiţie ce se vede exclusiv în AntenaPLAY. Românul a ajuns la 12 goluri, în toate competițiile, după golul marcat în partida cu Pisa.

Dennis Man poate prinde transferul carierei la Inter Milano

„Atacantul român de la Parma are 25 de ani și pare pregătit pentru un salt mare: În sezonul viitor, Inter îl va avea în lot și pe Carboni, care se va întoarce de la împrumutul la Monza. Atunci, el și Man ar putea forma piesele pe care să se construiască atacul”, au scris cei de la site-ul it.blastingnews.com.

Dennis Man i-a cucerit pe italieni după ultimul meci la Parma

În partida cu Pisa, Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari la Parma. Fostul jucător de la FCSB a înscris în minutul 81, iar după reușita acestuia a început o adevărată nebunie.

În prelungiri, Pisa a egalat prin Canestrelli, care a înscris după o centrare venită de la Marius Marin. Scorul final a fost stabilit de Del Prato, în minutul 90+5.

După acest meci, italienii l-au lăudat pe Dennis Man și au spus că românul are un sezon extraordinar la Parma.

„Al zecelea gol dintr-un campionat extraordinar pentru Dennis Man. Pe durata meciului a lăsat impresia că este capabil oricând să depășească defensiva adversă prin jocul său. A lovit și bara, iar apoi a înscris un gol de autor”, au scris cei de la Parma Today.

Publicația menționată anterior i-a acordat nota 7 lui Dennis Man, pentru prestația din partida cu Pisa. Românul a ajuns la 12 goluri, în toate competițiile, după reușita din această partidă.

Ce a spus antrenorul Parmei despre Dennis Man şi Mihăilă, după victoria dramatică împotriva Pisei

Ce a spus antrenorul Parmei despre Dennis Man şi Mihăilă, după victoria dramatică împotriva Pisei. Fabio Pecchia a vorbit despre prestația românilor, din lotul „cruciaților”.

La finalul partidei, Fabio Pecchia s-a declarat mulțumit de prestația elevilor săi, care au reușit să câștige cele 3 puncte în prelungirile meciului. În prima instanță, acesta a vorbit despre Valentin Mihăilă, pe care l-a înlocuit în repriza secundă.

Tehnicianul a dat asigurări că schimbarea românului nu a venit din cauza vreunei probleme medicale: „Mihăilă este bine. A fost obosit, epuizat!”, a spus italianul, citat de publicația parmalive.com.

Mai apoi, acesta a vorbit și despre faptul că Dennis Man găsește excelent balonul, în situații importante. „Parma este a jucătorilor care au dorința de a câștiga! Mai rămăsese un minut și jumătate și am mers înainte, să înscriem. Mingea trimisă de Man e perfectă, a simțit spațiul. Mai apoi au contat dorința și curajul de a juca la victorie”, a mai spus Fabio Pecchia, tehnicianul celor doi români de la Parma.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

13
0:08
VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi
23:56 „Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor” 23:43 Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu 23:38 Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău 23:30 Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1 23:10 Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat 22:56 VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes 22:50 Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim 22:11 Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare 22:00 VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby Vezi toate știrile