Dennis Man, spectacol total în Brescia – Parma! Gol şi pasă de gol în doar 6 de minute! Reuşita românului, de pus în ramă

De Alex Masgras
Publicat: 26.12.2023, 16:46

Dennis Man, spectacol total în Brescia - Parma

Dennis Man, după ce a marcat în Brescia - Parma / Profimedia

Dennis Man face spectacol total în Brescia – Parma! După doar 24 de minute, oaspeţii conduc cu 2-0, iar Dennis Man are şanse foarte mari să fie desemnat omul meciului la finalul celor 90 de minute. Partida este LIVE în AntenaPLAY.

La primul gol, internaţionalul român a executat cornerul din care Adrian Bernabe Garcia a deschis scorul. Câteva minute mai târziu, Dennis Man a făcut spectacol cu un coechipier, după care a luat acţiunea pe cont propriu şi a majorat diferenţa.

Dennis Man, spectacol total în Brescia – Parma!

Dennis Man are parte de un debut perfect de partidă la Brescia. Internaţionalul român a început recitalul în minutul 18, atunci când a executat cornerul din care a marcat Adrian Bernabe Garcia. Spaniolul de 24 de ani a înscris cu un şut superb, la vinclu.

Şase minute mai târziu, Parma a majorat diferenţa chiar prin Dennis Man. Românul a combinat superb cu Bernabe. Mai întâi, românul i-a trimis o pasă cu călcâiul, iar spaniolul l-a imitat câteva secunde mai târziu.

Dennis Man a câştigat apoi un duel cu un adversar la marginea careului, pe partea dreaptă, după care a driblat un al doilea adversar şi a intrat în careu, acolo unde l-a învins pe portarul celor de la Brescia pentru a majora diferenţa.

Echipele de start pentru duelul dintre Brescia și Parma:

Brescia (4-4-2): Lezzerini; Karacic, Cistana(C), Adorni, Mangraviti; Benali, Viviani, Van De Looi, Ndoj; Moreo, Ayé.
Rezerve : Andrenacci; Pace, Papetti, Jallow; Galazzi, Nuamah, Labojko, Olzer; Whites.

Parma (4-3-3): Chichizola; Osorio, Balogh, Del Prato, Valenti; Estevez, Bernabè, Juric; Vazquez, Tutino, Man.
Rezerve : Santurro, Corvi, Bonny Ange, Hainaut, Coulibaly, Circati, Zagaritis, Kiala.

Dennis Man, propus în Serie A chiar de un rival

Dennis Man a marcat pentru Parma şi în victoria cu Ternana, iar după meci, antrenorul echipei învinse de trupa românului a avut doar cuvinte de laudă la adresa sa. Concret, Roberto Breda a declarat că internaționalul român ar trebui să joace în Serie A, nivelul jocului său fiind net superior campionatului din Serie B.

„Băiatul ăsta, Man, nu are ce să caute în Serie B. Din punctul meu de vedere, ar trebui să joace în Serie A, la anumite echipe, atunci când are astfel de zile”, a declarat Roberto Breda, conform parmalive.com.

De asemenea, Dennis Man a fost lăudat și de jurnaliștii italieni, aceștia numindu-l MVP victoriei cu Ternana. Presa din Peninsulă i-a acordat nota 7,5 românului, cea mai mare din echipa Parmei.

„O altă performanță de ținut minte pentru extrema română. Pentru defensiva celor de la Ternana, a fost de nemarcat. A alergat mult și atunci câns s-a întors spre poartă a fost mereu periculos. A părut că este capabil să facă ce vrea pe teren. Chimia cu Bernabe a dat magie, cum a fost cazul primului gol”, au notat italienii, conform sursei citate mai sus.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

8:48 FotoCum a descoperit Florin Răducioiu că era înşelat! Cunoscutul milionar român care l-a ajutat: „Îi mulţumesc că mi-a deschis ochii” 8:22 Cum a fost supranumit Răzvan Lucescu de greci după ce a adus-o miraculos pe PAOK la un pas de un titlu istoric 8:14 FotoPe cine poate întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League! Un posibil adversar a „spulberat” FCSB! 7:42 Reacţia lui Mircea Lucescu după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Sunt mândru”! Pe cine a lăudat: „E mulţumită lui” 0:29 Florin Maxim a comparat-o pe Corvinul cu Real Madrid, după succesul istoric din Cupa României: „Aşa se câştigă!” 0:13 Dorinel Munteanu, la pământ după ce Oţelul a pierdut finala Cupei României: „Stau cam prost cu emoţiile!” 15
23:56
Ce a făcut Dorinel Munteanu, în timpul loviturilor de departajare din finala Cupei României! Gestul a fost surprins imediat
15
23:45
Corvinul merge în Europa League din Liga a 2-a! Oţelul va avea nevoie de două victorii pentru a juca în Europa!
15
23:32
Câţi bani a încasat Corvinul, după ce a câştigat Cupa României! Succes istoric pentru echipa din Liga a 2-a
15
23:10
Corvinul Hunedoara a câştigat Cupa României! Victorie istorică pentru echipa lui Florin Maxim, după lovituri de la 11 metri!

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu