Gol extraterestru în Pisa – Palermo 1-1! Execuție de geniu în meciul dintre Moruțan, Marin și Nedelcearu, în AntenaPLAY!

Publicat: 4.03.2023, 17:30

Pisa - Parlemo

Gol extraterestru în Pisa - Palermo 1-1

Pisa - Parlemo / AntenaPLAY

S-a marcat un gol extraterestru în meciul Pisa – Palermo 1-1, care s-a văzut în exclusivitate în AntenaPLAY! Meciul dintre românii Olimpiu Moruțan, Marius Marin și Ionuț Nedelcearu a adus o execuție de geniu.

Pisa s-a văzut condusă la pauză de Palermo, dar s-a salvat cu cinci minute înainte de final, grație unei execuții de geniu a lui Giuseppe Sibilli.

Gol extraterestru în Pisa – Palermo 1-1

Sibilli a prins un voleu cu stângul de la marginea careului care s-a oprit direct în vinclul porții adverse.

Mirko Pigliacelli, fostul portar al Universității Craiova, care în prezent e titular incontestabil la Palermo, n-a avut nicio șansă în fața șutului lui Giuseppe Sibilli.

Remiză între Moruțan, Marin și Nedelcearu

Până la golul lui Sibilli, Palermo a fost echipa care a controlat jocul, în special în prima repriză. Di Mariano a deschis scorul, cu o „scăriță” superbă peste portarul celor de la Pisa, în minutul 38.

Tot în prima parte, sicilienii au ratat și o lovitură de la 11 metri. Nicolas, goalkeeper-ul de la Pisa, a apărat șutul trimis pe centrul porții de Brunori.

S-a terminat 1-1 duelul dintre Pisa și Palermo. Marius Marin și Ionuț Nedelcearu au fost integraliști pentru echipele lor, în timp ce Olimpiu Moruțan a fost introdus în repriza secundă. Adrian Rus a rămas pe bancă tot meciul.

Cum arată clasamentul în Serie B

După acest rezultat, Pisa ocupă locul al cincilea, în timp ce Palermo este pe poziția a opta.

7. Parma, 27 de meciuri, 37 de puncte
8. Palermo, 28 de meciuri, 38 de puncte.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

16:13 Siyabonga Ngezana a dezvăluit care a fost cel mai greu moment din cariera lui: „Mă urmăreşte, încă doare” 15:42 EXCLUSIVDarius Olaru vrea să joace cu FCSB pe Ghencea, în cupele europene: „A fost o atmosferă extraordinară” 15:42 Kylian Mbappe a acceptat provocarea lui Usain Bolt de a se întrece într-o cursă de 100 de metri: „Probabil că nu am nicio şansă!” 15:42 Alex Băluţă, oferte din străinătate! A dezvăluit totul după ce a luat titlul cu FCSB! 15:33 Pe ce loc se află Simona Halep în clasamentul WTA. Cine este cea mai bine clasată româncă 14:58 Care este, de fapt, numele din buletin al lui Gabriel Tamaş. Dezvăluirea făcută de fostul fundaş 14:21 Mihai Rotaru, mesaj războinic pentru Gigi Becali: „Putem lua titlul cu Gâlcă!” De ce nu se gândeşte la Champions League 13:29 VIDEOOvidiu Ionescu a pierdut în 3 seturi meciul cu Wang Chuqin la Saudi Smash 2024. Românul a câştigat un punct superb 13:20 Programul complet al play-off-ului de promovare din England Championship. Meciurile sunt live în AntenaPLAY 13:02 Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT, ora 21:00. Oltenii continuă lupta pentru locul 2 în faţa campioanei Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi