Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă, după Modena – Parma 1-1. ”A aprins finalul”

De Dan Roșu
Publicat: 15.04.2023, 8:28

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă, după Modena – Parma 1-1 au fost anunțate de italieni, chiar dacă cei doi au jucat mai puțin de o repriză.

Dennis Man a avut o ocazie de gol în minutul 56, atunci când, după ce a driblat doi adversari, a șutat periculos, dar portarul Modenei a fost bine poziționat. Mihăilă e cel care ”a aprins finalul”, au notat cei de la ParmaLive.

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă, după Modena – Parma 1-1

Mai întâi, șutul său din minutul 87 nu a prins ținta. Înainte de intrarea în prelungiri, acesta a șutat de la 30 de metri și putea aduce victoria cruciaților, dar Gagno le-a salvat din nou pe gazde.

Astfel, Mihăilă a primit nota 6.3 pentru cele 20 de minute disputate, în timp ce Dennis Man a fost notat cu 6.5, fiind la egalitate cu celebrul portar Gianluigi Buffon.

Gianluigi Buffon, gafă mare la 45 de ani, în Modena – Parma

În minutul 14 al meciului Modena – Parma am asistat la o gafă mare a lui Gianluigi Buffon. Marele portar italian şi-a introdus mingea în poartă. Modena a deschis scorul în minutul 14, după un corner. Diaw a reluat cu capul spre poartă, după o centrare a lui Tremolada.

Chiar dacă balonul era parabil, Gianluigi Buffon şi-a introdus mingea în poartă. Creditat cu golul este Diaw, dar Buffon a contribuit serios la reuşita Modenei.

Adrian Benedyczak, gol spectaculos în Parma – Modena 1-1

Adrian Benedyczak a marcat un gol spectaculos în Parma – Modena 1-1. Colegul lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă a înscris cu un voleu de efect. Meciul a fost LIVE exclusiv în AntenaPLAY.

El a egalat în min. 16 al întâlnirii Parma – Modena. Benedyczak a şutat în forţă, din voleu, de la circa 11 metri. Portarul Modenei nu a avut nicio şansă să intervină.

Transferat în 2021 de către Parma, Benedyczak are acum 12 goluri marcate în 62 de partide pentru formaţia italiană.

Parma – Modena s-a încheiat 1-1. După pauză au intrat şi Dennis Man şi Valentin Mihăilă. Românii au fost activi şi au fost aproape de a aduce victoria pentru Parma.

Cu acest rezultat, Parma rămâne pe locul 6 în Serie B, cu 48 de partide. Adversara Parmei din această seară, Modena, se află pe locul 10, cu 43 de puncte.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

14:12 Toni Kroos şi-a anunţat retragerea şocantă din fotbal! Decizie surprinzătoare la 34 de ani 14:11 Mihai Chiruţă s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! Team România a ajuns la 86 de sportivi calificaţi 13:25 Kylian Mbappe a organizat o petrecere fabuloasă, la plecarea de PSG! Mama starului francez, indicii despre următoarea lui echipă 13:25 Mick Schumacher ar putea reveni în Formula 1 13:09 FotoCum l-a întâlnit cea mai cunoscută amantă din România pe bărbatul care a făcut-o celebră! Totul a ieşit la iveală 13:01 Gigi Becali şi Dan Şucu, război total pentru transferul lui Louis Munteanu: „Intru în faliment” 12:40 Gigi Becali, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB 12:23 „Pleacă Dennis Politic de la Dinamo?” Răspunsul dat imediat de Andrei Nicolescu, după victoria cu Csikszereda 11:35 Ce salariu va avea la FCSB primul jucător transferat de Gigi Becali! Campioana a început asaltul pe piaţa transferurilor 11:01 Demitere neaşteptată în Liga a 2-a! Nicolae Dică e gata să revină, „la pachet” cu Dani Coman Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase