Valentin Mihăilă, lăudat în Gazzetta dello Sport: "Are talent şi fler!" Ce au scris italienii despre Dennis Man

De Antena Sport
Publicat: 8.03.2021, 8:35

Valentin Mihăilă, Dennis Man, Parma

profimediaimages

Valentin Mihăilă a marcat în Fiorentina-Parma 3-3, după o fază pornită de la Dennis Man

Valentin Mihăilă a fost evidenţiat în cronica de meci scrisă în Gazzetta dello Sport. Fotbalistul român în vârstă de 21 de ani apare în poza care descrie meciul nebun dintre Fiorentina şi Parma.

Valentin Mihăilă, gol şi pasă de gol în Fiorentina-Parma 3-3

„Mihăilă a schimbat meciul”, este titlul articolului în care românul a primit nota 7, cea mai mare dintre toţi jucătorii Parmei. Asta deşi el a jucat doar o repriză.

„Un gol și un assist. A intrat pe teren și a fost decisiv. Se vede că are talent și fler în zona ofensivă. Și e jucător născut în 2000!”, au notat jurnaliştii renumitei publicaţii. Despre Dennis Man, Gazzetta dello Sport a scris că „a fost cel care a inițiat acțiunea de la golul de 3-2”

Mihăilă şi Man au început meciul de la Florenţa pe banca de rezerve. Fostul jucător al Craiovei a intrat pe teren în minutul 46, iar Man, în minutul 62.

Valentin Mihăilă, considerat „achiziția cu cel mai mare randament” de la Parma

Mihăilă a dat pasa de gol la reuşita de 2-2 a lui Kurtic şi a făcut 3-2 pentru oaspeţi în minutul 90. Un autogol a răpit însă primul succes al Parmei după mai bine de trei luni.

„Este achiziția cu cel mai mare randament. A semnat o pasă de gol și un gol, cel care ar fi putut reaprinde o flacără slabă de speranță, dar… știm cum a mers. Cu talentul său, și nu numai, va fi nevoie să joace din nou titular pentru Parma”, a fost caracterizarea făcută de cei de la Parmalive.com pentru Mihăilă, care visează şi la debutul la echipa naţională. Mirel Rădoi l-a trecut în premieră pe lista convocărilor pentru meciurile de debut din preliminariile CM 2022.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

12:06 FotoCe s-a ales de femeia care a fost timp de 8 ani amanta fratelui soţului său. Cum arată la 41 de ani 11:13 Verdictul lui Săpunaru, după ce Dan Şucu a anunţat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu la Rapid: „Îl cunoaşte toată lumea!” 10:36 FotoTransformarea radicală a lui Sabin Ilie! Fratele său l-a dat de gol: „Îl mai lua somnul, dar acum nu mai e aşa!” 10:24 Ofertă spectaculoasă din Liga 1 pentru Laurenţiu Reghecampf 10:23 Alexandru Băluţă, devastator înainte de Universitatea Craiova – FCSB: „Nu vreau să mai am vreodată o discuţie cu Rotaru” 9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi