Vlad Chiricheș a marcat într-un meci de coșmar! Apărarea lui Sassuolo a fost făcută praf și a luat 5 goluri de la Atalanta

De Gal Dorin
Publicat: 3.01.2021, 14:52

Vlad Chiricheș în meciul dintre Sassuolo și Atalanta

profimediaimages

Vlad Chiricheș a marcat golul lui Sassuolo în umilința 1-5 cu Atalanta

Atalanta a arătat din start ca echipa mai puternică și a deschis scorul încă din minutul 11, atunci când Zapata a înscris fantastic din interiorul careului.

Al doilea gol a picat cum nu se putea mai prost pentru trupa lui Vlad Chiricheș, în prelungirile primei reprize: Josip Ilicic i-a pasat lui Matteo Pessina, iar acesta a înscris cu poarta goală.

Zapata a făcut dubla imediat după pauză, cu o nouă execuție bună sub transversală, Chiricheș fiind probabil cel care trebuia să îl marcheze la această fază.

Gosens a făcut 4-0 în minutul 57, iar Muriel a complet umilința în minutul 68.

Vlad Chiricheș a marcat golul de onoare în înfrângerea lui Sassuolo cu Atalanta

Cu toate acestea, Sassuolo a reușit să marcheze un gol de onoare. În minutul 75, portarul Atalantei a respins slab o minge, aceasta a fost bâlbâită în careu și a ajuns fix în picioarele lui Vlad Chiricheș.

Fundașul României nu a iertat și a trimit mingea în plasă, pe centrul porții, fără ca reușita să fie prea importantă în economia jocului.

INTRA AICI PENTRU A VEDEA GOLUL LUI CHIRICHEȘ

Cu această victorie, Atalanta urcă pe locul 5 și o depășește chiar pe Sassuolo. Echipa lui Vlad Chiricheș avea un avans de un punct înaintea întâlnirii directe.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi