VIDEO

Jocurile Olimpice 2020 | Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş au obţinut cel mai bun timp din calificările de la dublu vâsle. Româncele, printre favoritele la medalia de aur

Antena Sport Publicat: 23 iulie 2021, 8:36

Comentarii
Jocurile Olimpice 2020 | Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş au obţinut cel mai bun timp din calificările de la dublu vâsle. Româncele, printre favoritele la medalia de aur

Profimedia

Echipajele Nicoleta Ancuţa Bodnar/Simona Geanina Radiş şi Ioan Prundeanu/Marian Florian Enache s-au calificat, vineri, în semifinalele A/B la dublu vâsle feminin, respectiv dublu vâsle masculin din cadrul competiţiei de canotaj de la Jocurile Olimpice.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipajul de dublu vâsle feminin (W2x) compus din Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar a încheiat pe primul loc seria a doua de calificare. Florin Marian Enache şi Ionuţ Prundeanu au terminat pe locul 3 seria a treia de calificare la dublu vâsle masculin (M2x). Semifinalele vor avea loc luni.

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş, cele mai bune în calificări

Nu am fost chiar singure, am avut și adversare. Doar că am avut un timp mult mai bun decât ele, le-am devansat chiar din prima parte a cursei și am păstrat distanța până în final“, a fost prima reacție a Simonei Radiș, conform Eurosport.

Avem primul timp de calificare. Sperăm să demonstrăm aceeași valoare și în semifinală, poate cu un timp și mai bun“, a spus şi Ancuța Bodnar.

Reclamă
Reclamă

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş vor aurul olimpic

După evoluţia entuziasmantă din calificări, cele două românce se gândesc la medalia de aur. “Este cea mai mare dorință a noastră, pentru asta vom lupta în fiecare cursă și vom da totul. Într-adevăr, sperăm să mergem acasă cu cea mai frumoasă amintire“, a declarat Simona Radiș.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:34

Reacţia lui Lando Norris după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint! Ce a spus despre dificultăţi

0:15

VIDEOLando Norris, pole-position în cursa de sprint de la Miami! Marea cursă e duminică (22:50, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:41 1 mai

Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”

23:24 1 mai

Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”

23:22 1 mai

Președintele de la Csikszereda, reacție surpriză după victoria cu FCSB: „Nu mă înțelegeți greșit”

23:11 1 mai

“Pe cine preferaţi la baraj, dintre Dinamo şi Rapid?” Gigi Becali a dat răspunsul, fără ezitare: “E mai valoroasă”

1 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 2 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 3 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 4 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 5 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 6 Varianta incredibilă anunţată de Gigi Becali pentru noul antrenor de la FCSB
Citește și