Jocurile Olimpice 2020 | Anunţ şoc la Tokyo! Simone Biles s-a retras din finala de la individual compus. Motivul invocat de sportiva legendară din SUA

Publicat: 28.07.2021, 9:47.

Simone Biles, în lacrimi, la Jocurile Olimpice 2020

Simone Biles s-a retras din proba de individual compus de la Jocurile Olimpice 2020

Simone Biles s-a retras, miercuri, şi din finala la individual compus de la Jocurile Olimpice, după cea pe echipe din ziua precedentă. Biles a invocat că nu este pregătită ”mental” suficient, informează news.ro.

Simona Biles s-a retras din finala de la individual compus de la Jocurile Olimpice 2020

Forul american de profil a anunţat retragerea lui Biles, iar locul acesteia în finală la individual compus va fi luat de Jade Carey, coechipiera sa, care a încheiat calificările pe locul 9 şi nu avea drept de participare, fiind deja calificate Biles şi Lee. Regulamentul impune două sportive/ţară în finale.

USA Gymnastics a mai precizat că Simone Biles va fi supusă unei evaluări înaintea deciziei de a intra în finalele pe aparate, programate între 1-3 august. Biles este singura gimnastă din competiţie care a obţinut calificarea în toate finalele individuale.

Ea s-a retras din competiţie şi marţi, după prima rotaţie a finalei pe echipe. SUA s-au clasat pe locul 2, după Rusia.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

23:32 Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League 23:24 „Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0 23:16 Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!” 22:55 Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon 22:34 Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit 22:32 „Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu 22:17 VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel 22:01 Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani 21:54 Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor” 21:50 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase