Închide meniul
VIDEO

Jocurile Olimpice 2020 | Moment uluitor! Un antrenor român şi-a pălmuit sportiva în direct. “Se pare că nu m-a lovit destul de tare”

Publicat: 28 iulie 2021, 12:06

Comentarii
Jocurile Olimpice 2020 | Moment uluitor! Un antrenor român şi-a pălmuit sportiva în direct. Se pare că nu m-a lovit destul de tare

captură Twitter Eurosport

Claudiu Puşa a oferit una dintre fazele zilei la Jocurile Olimpice 2020. Momentul a avut loc în concursul de judo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un antrenor român şi-a pălmuit sportiva la Jocurile Olimpice 2020

Antrenorul român, care o pregăteşte pe nemţoaica Martyna Trajdos, a avut o metodă inedită de a-şi motiva sportiva.

El a prins-o de kimono, a smucit-o şi i-a tras cu putere două palme peste faţă!

Strategia nu a funcţionat. Martyna Trajdos a pierdut meciul din primul tur contra reprezentantei Ungariei, Szofi Ozbas, la categoria 63 de kilograme.

Reclamă
Reclamă

Claudiu Puşa, apărat de sportiva pălmuită: “Nu m-a lovit destul de tare!”

Spotiva în vârstă de 32 de ani i-a luat apărarea antrenorului. Ea a spus că este vorba despre un ritual pe care l-au stabilit dinaintea meciului.

”Se pare că nu m-a lovit destul de tare. Aș fi vrut să văd alte titluri în ziare astăzi. Așa cum am mai spus, acesta este un ritual pe care eu l-am ales înainte de meciuri. Antrenorul meu a făcut doar ceea ce i-am cerut pentru a mă pregăti mental”, a scris Martyna Trajdos, pe Instagram.

Claudiu Puşa are 54 de ani. El este un fost antrenor de succes la loturile de juniori ale Germaniei. Sportivii pregătiţi de Puşa au cucerit peste 20 de medalii de aur la Campionatele Mondiale şi la Campionatele Europene.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:55
Trei jucători, daţi afară de la FCSB! Gigi Becali a anunţat lista neagră
12:35
Jannik Sinner a revenit pe locul 1 ATP! Cum arată duelul pentru ultimul loc de la Turneul Campionilor
12:33
Cutremur în gimnastică! O româncă e direct implicată: abuz sexual și violență! S-a cerut închisoare!
12:06
Gigi Becali pregăteşte super-transferul unui mijlocaş român din străinătate! “Voi cheltui 5-6 milioane de euro la iarnă”
12:03
Gigi Becali îl vrea pe Rădoi scos din lupta pentru titlu: “Începe şandramaua să se dărâme, cu Craiova am ce am…”
11:39
Supărat pe arbitraj, Mihai Rotaru i-a transmis un mesaj direct lui Kyros Vassaras: “Trebuie să fim respectaţi”
1 Neluțu Varga, anunț uriaș pentru CFR Cluj: „Toată lumea trebuie să își facă treaba” 2 Verdictul specialistului după ce Craiova a primit penalty la ultima fază a meciului cu Rapid. Jucătorul lăudat: „Stofă de stofă” 3 Au furat 88 de milioane de euro în jaful secolului și au fost prinși la stadion, la meciul echipei favorite 4 Dani Coman, replică devastatoare după derapajul lui Gigi Becali: “S-ar putea să nu-l poată spăla nici tot Argeșul” 5 Gigi Becali, anunţ la miezul nopţii despre viitorul lui Denis Alibec 6 Lupta încinsă pentru locul secund. Comentariul lui Adrian Georgescu
Citește și