Video

ROMÂNII DE AUR! „Chinezoaicele” Europei la tenis de masă! Eliza Samara și Bernadette Szocs promit să vină cu medalii de la Tokyo

Alexandru Ivan Publicat: 19 iulie 2021, 22:02

Comentarii

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fetele de aur promit că se întorc din Japonia cu cel puțin o medalie.
Fără să naturalizeze jucătoare din Asia, România poate câștiga la Tokyo prima medalie din istorie la tenis de masa. 28 dintre cele 32 de titluri Olimpice au ajuns în China.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

ROMÂNII DE AUR! „Chinezoaicele” Europei la tenis de masă

„Noi, fetele din România, suntem chinezoaicele Europei, cum se zice. De fiecare dată în ultimii doi ani am câștigat europenele pe echipe și alte țări toate au chinezoaie. Suntem singura echipa din Europa care nu are chinezoaice. Nicio chinezoaică nu ne poate opri”, a spus Bernadette Szocs.

Ele au altă viață , ele nu fac școală. Ele sunt într-un centru de foarte mici crescute. Ele sunt milioane și din acele milioane sunt selectate cele mai bune”, a spus și Daniela Dodean Monteiro.

„Pentru Olimpiadă avem obiectiv o medalie. Va fi un obiectiv foarte greu de îndeplinit, dar trebuie să credem„, a spus și Viorel Filimon, antrenorul echipei.

Bernadette va concura în trei probe: la simplu, pe echipe și la dublu mixt, cu Ovidiu Ionescu.

Reclamă
Reclamă

„Atunci când suntem amândoi în formă, adversarii trebuie să se ferească de noi”, a spus și Ovidiu Ionescu.

Eliza Samara și Daniela Dodean, a patra Olimpiadă împreună

Veteranele Eliza Samara și Daniela Dodean sunt colege de cameră de 11 ani. E a patra Olimpiadă pentru ele.

„De câte ori am fost la Disneyland noi două în Tokyo?”, a întrebat-o Dodean pe Eliza.

Reclamă

„De multe ori, cunoaștem Tokyo de sus până jos„, a răspuns Eliza.

Româncele de aur de la tenis de masă și-au luat la Tokyo obiectele norocoase.

Caietul în care notez ce ar trebui să joc cu adversarele. În fiecare seară mă rog și îi mulțumesc lui Dumnezeu că în fiecare zi mă trezesc”, a spus Bernadette Szocs.

„Boxa , ăla e lucrul principal, aia nu lipsește de la niciun concurs. Dimineața ne trezim și dăm drumul la muzică”, a spus și Eliza.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:07

„Dezastruos”! Risto Radunovic a criticat arbitrajul după FCSB – Auda 2-3: „Îmi pare rău că n-am avut VAR”

23:56 23 iul.

„Ar trebui să fim umili, să luăm modelul lor” Alex Chipciu, mesaj direct pentru colegi după 2-2 cu Brann Bergen

23:38 23 iul.

Întrebat în direct de Drăguş la FCSB, Gigi Becali a răspuns instant: „Aşa este!”. Ce jucători mai sunt în discuţii

23:38 23 iul.

„Mergeam în excursie acolo” Cristiano Bergodi a făcut show după ce U Cluj a revenit de la 0-2 cu Brann Bergen

23:34 23 iul.

Presa letonă exultă după FCSB – FK Auda 2-3: „Senzație la București”

23:22 23 iul.

„Am luat două goluri foarte uşoare” Ce a spus Marius Baciu despre Târnovanu, după meciul catastrofal făcut de portar

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 3 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 4 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Trei dintr-un foc: Marius Baciu pune transferurile la treabă cu Auda. Cum arată echipa de start a FCSB-ului
Citește și