Închide meniul

Simona Halep, făcută praf de o mare campioană, înainte de Jocurile Olimpice. "Cine vrea ea să fie? Cum are tupeul să pretindă asta?"

Antena Sport Publicat: 28 aprilie 2021, 6:18 / Actualizat: 14 mai 2021, 17:23

Comentarii
Simona Halep, făcută praf de o mare campioană, înainte de Jocurile Olimpice. "Cine vrea ea să fie? Cum are tupeul să pretindă asta?"

Simona Halep poate fi portdrapelul României la Jocurile Olimpice

"Cine vrea ea să fie??? Cum se face că are tupeul să pretindă asta, când ar fi fair-play întâi să câștige medalie și apoi, peste 3 ani, să ceară steagul!!! Sau, hai să îi dăm steagul dacă ne aduce aurul olimpic! 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, criticată dur de o fostă mare campioană

Eu nu voi uita când doamna Lipă a purtat drapelul la Olimpiadă. Nu a comentat nimeni! Că nu te poți egala cu palmaresul lor, al campionilor! Pe mine Halep nu mă convinge deloc că merită să poarte drapelul!", a scris Câşlaru, pe Facebook. 

Beatrice Câşlaru a participat la 3 ediţii ale Jocurilor Olimpice, Atlanta (1996), Sydney (2000) şi Atena (2004). Ea şi-a trecut în palmares două medalii, una de argint şi una de bronz. În schimb, fosta mare înotătoare a câştigat 13 medalii la Europene, din care trei de aur. 

Simona Halep, mesaj cu 100 de zile înainte de Jocurile Olimpice

Simona Halep le-a transmis fanilor un mesaj special, în care spune că visează la medalia de aur, cu 100 de zile înainte de startul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, cu două săptămâni în urmă. 

"100 de zile şi un singur vis, de a deveni cel mai bun la Jocurile Olimpice. Eu cred că acest vis poate deveni realitate pentru că în spatele lui sunt mii de ore de muncă şi multă dorinţă.

Reclamă
Reclamă

Jocurile Olimpice 2020 Tokyo înseamnă pentru mine foarte multă încredere şi multă mândrie. Ne vedem la Tokyo. Şi eu sunt Team România!", a spus Halep.

Simona Halep: "Sper să deschid Jocurile Olimpice cu steagul în mână"

Simona Halep speră să fie în fruntea delegaţiei României la ceremonia de deschidere de la Tokyo. "Sper să primesc steagul şi sper să deschid Jocurile Olimpice cu steagul în mână. Sper să câştig o medalie, este obiectivul principal. 

Cred că va fi deosebit, aşa cum a fost şi la Fed Cup, când am jucat semifinala. Pentru mine, să joc pentru ţară e foarte important şi foarte plăcut", a declarat Simona Halep.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:11
LIVE TEXTU Cluj – Hermannstadt 0-1. Aflăm prima semifinalistă din Cupă. Sibienii au deschis scorul
20:08
Lovitură pentru U Cluj! Alex Chipciu s-a accidentat! Cristiano Bergodi l-ar putea pierde o perioadă lungă
19:28
“Dacă ai fi fost în locul lui Alibec ai fi revenit la FCSB?” Budescu a început să râdă: “Ştiţi cum este acolo”
19:25
Ce primă va încasa Florin Bratu dacă o va salva pe Metaloglobus de la retrogradare
18:48
Stă Cristiano Bergodi pe bancă la meciul cu FCSB? Ce decizie au luat oficialii de la U Cluj
18:31
FotoAfacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 4 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 5 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 6 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
Citește și