Închide meniul

Marea premieră a noului sezon Chefi la cuțite, în această seară, la Antena 1. Jurații se înfruntă pentru prima amuletă

Dan Roșu Publicat: 18 martie 2024, 11:08 / Actualizat: 19 martie 2024, 17:22

Comentarii
Marea premieră a noului sezon Chefi la cuțite, în această seară, la Antena 1. Jurații se înfruntă pentru prima amuletă

Marea premieră a noului sezon Chefi la cuțite, în această seară, la Antena 1 - Antena 1

Marea premieră a noului sezon Chefi la cuțite, în această seară, la Antena 1. Noul sezon al celui mai apreciat show gastronomic din România, Chefi la cuțite, începe în această seară, la Antena 1, de la 20:30. Chef Orlando Zaharia, Chef Alexandru Sautner, Chef Richard Abou Zaki și Chef Ștefan Popescu inaugurează următorul capitol din bucătăria show-ului prezentat de Irina Fodor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cei patru jurați aduc în ringul culinar impresionanta lor experiență, fiind pregătiți să descopere noi talente în domeniul gastronomic, dar și să se întreacă în arena amuletelor, care aduce noutăți, începând cu acest sezon.

Marea premieră a noului sezon Chefi la cuțite, în această seară, la Antena 1

”Nu caut perfecțiunea, pentru că, din punctul meu de vedere, nu există, dar caut acele persoane care ne pot duce către perfecțiune”, a declarat Chef Zaharia despre crezul care îl ghidează în etapa preselecțiilor.

”În decursul carierei mele, a contat foarte mult simplitatea și gustul”, a punctat Chef Sautner. ”Eu caut emoția, pasiunea, în farfuriile concurenților. Mereu spun că bucătăria este un act de iubire”, a spus Chef Richard. ”Eu vreau să simt în farfuria fiecărui concurent că a dat tot, că s-a implicat la maximum”, a comentat Chef Popescu, despre jurizarea din preselecții, care le va aduce întâlniri surprinzătoare încă de la început.

Astfel, printre cei care pășesc în platoul show-ului în acastă seară se numără Aristotelis Valaoritis, care deține recordul mondial pentru cele mai multe pahare ținute pe cap… în timp ce dansează. Primul succes recunoscut de Guinness World Records l-a obținut în 1997, cu 134 de pahare ținute pe cap. Iar în anii următori și-a depășit constant propriile recorduri, cel mai recent ajungând la 319 pahare.

Pe lângă preparatele gătite de el în bucătăria Chefi la cuțite, Artistotelis le va oferi un spectacol antrenant pe ritmurile lui Zorba Grecul, provocându-i pe jurați să încerce și ei un dans cu pahare pe cap. Cum vor reacționa Chefii, dar și ce verdict va primi Aristotelis telespectatorii vor descoperi diseară.

Fiecare Chef va primi un număr de puncte pentru preparatul său

Cei patru jurați vor trăi cu intensitate emoția noului început, atât la primele degustări, cât și la cea dintâi întrecere în ringul amuletelor. ”Este prima amuletă, deci trebuie să fie a mea!”, a anunțat Chef Popescu.

”Abia aștept să vedem cine e cel mai tare”, a spus Chef Richard, înainte de startul primei înfruntări a juraților. Doar trei dintre cei patru Chefi vor obține privilegiul de a-și alcătui echipe cu care să concureze pentru trofeul sezonului 13.

Fiecare Chef va primi un număr de puncte pentru preparatul său la întrecerile amuletelor, punctajul final fiind criteriul în funcție de care se va decide cine sunt Chefii care trec în etapa următoare. Nu în ultimul rând, juratul care nu își va alcătui o echipă va decide în ce tabără va intra câștigătorul cuțitului său de aur. Cum vor decurge luptele pentru amulete, dar și audițiile, sub presiunea noilor reguli care condimentează competiția, descoperim începând din această seară, show-ul fiind difuzat în fiecare luni, marți și miercuri, de la 20:30.

Înapoi la Homepage
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și