Alexander Zverev şi Carlos Alcaraz, în sferturile de finală de la Australian Open 2024! Cum arată tabloul complet

De Dan Roșu
Publicat: 22.01.2024, 15:14

Carlos Alcaraz, la Australian Open 2024 - Profimedia Images

Alexander Zverev şi Carlos Alcaraz s-au calificat în sferturile de finală de la Australian Open 2024. Alexander Zverev, numărul 6 mondial, s-a calificat în sferturile de finală ale Openului Australiei, învingându-l pe britanicul Cameron Norrie, locul 22 mondial, scor 7-5, 3-6, 6-3, 4-6, 7-6 (10/3), luni, la Melbourne.

Zverev, în vârstă de 26 de ani, ajunge în sferturile de finală ale turneului australian pentru a treia oară în cariera sa, după 2020 şi 2021.

În total, el va juca în al 11-lea său sfert de finală la un turneu major. În sferturi, Zverev va evolua cu spaniolul Carlos Alcaraz, numărul 2 mondial, care a trecut de sârbul Miomir Kecmanovic, locul 60 mondial, scor 6-4, 6-4, 6-0, după o oră şi 49 de minute de joc.

Alcaraz ajunge pentru prima oară în sferturi la Australian Open.

Programul complet al sferturilor de finală de la AO 2024

Novak Djokovic s-a calificat în sferturile de la Australian Open 2024, după 6-0, 6-0, 6-3 cu Adrian Mannarino

Novak Djokovic s-a calificat în sferturile de la Australian Open 2024. Este pentru a 14-a oară în carieră când jucătorul sârb atinge această bornă la Melbourne.

Djokovic a dispus de fraancezul Adrian Mannarino, locul 19 mondial, scor 6-0, 6-0, 6-3, după un meci care a durat o oră şi 44 de minute.

Din 1973 până acum, Novak Djokovic e primul jucător care a reuşit să câştige la zero primele două seturi ale unui meci disputat la un Grand Slam, în faţa unui adversar de Top 20 ATP.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

19:41 „Ce sfat ai pentru Ianis Hagi înainte de EURO 2024?” Gică Hagi a reacţionat imediat. Mesajul preţios al „Regelui” 19:10 Cehia – România 29-20! „Tricolorii” au ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal din 2025 19:01 FotoFiica lui Elias Charalambous, răvăşitoare la petrecerea de titlu a FCSB-ului. Andriana e fotomodel şi a întors toate privirile! 18:19 Novak Djokovic, eliminat în turul 3 de la Roma! Sârbul încă se resimte după ce a fost lovit la cap: „E îngrijorător” 18:11 Marele Premiu de Formula 3 de la Imola e în AntenaPLAY (17-19). Programul complet 18:09 Al-Hilal a devenit campioană în Arabia Saudită! Un nou sezon ratat pentru Cristiano Ronaldo 18:00 VIDEONorwich – Leeds 0-0 şi West Brom – Southampton 0-0, în AntenaPLAY! Remize în turul barajului de promovare în Premier League 17:50 Toate calculele pentru lupta la titlu din Grecia! Cum poate deveni PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, campioană 17:40 Gigi Becali, patru transferuri de Champions League la FCSB. Anunţ euforic: „Fac două echipe!”. Avertisment pentru Dan Şucu 17:39 Marele Premiu de Formula 2 de la Imola e live în AntenaPLAY (17-19 mai). Programul complet Vezi toate știrile