Închide meniul

A ieșit din nou în evidență! Nick Kyrgios, mesaj controversat: ”Tenisul e sportul albilor”

Antena Sport Publicat: 13 aprilie 2020, 17:34

Comentarii
A ieșit din nou în evidență! Nick Kyrgios, mesaj controversat: ”Tenisul e sportul albilor”

A ieșit din nou în evidență! Nick Kyrgios, mesaj controversat: ”Tenisul e sportul albilor”

Kyrgios, cunoscut ca un jucător rebel în circuitul ATP, a profitat de pauza competițională cauzată de pandemia de Covid-19 și a fost la un salon pentru a-și face un tatuaj cu idolul său din baschet, Koby Bryant, dar și cu LeBron James, unul dintre cei mai populari baschetbaliști din NBA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Making memories
O postare distribuită de NK (@k1ngkyrg1os) pe

Nick Kyrgios, mesaj controversat: ”Tenisul e sportul albilor”

Nick Kyrgios a postat pe Instagram un video în care se realiza tatuajul său. Australianul crede acum că oamenii îl vor judeca și mai mult pentru că este cel mai tatuat jucător din circuit.

"Eram deja unul dintre cei mai tatuați jucători de tenis, dar acum sunt cu siguranță cel mai tatuat. Știți că tenisul e sportul albilor, oamenilor cu tradiții și nu are nimic în comun cu NBA, cu baschetul, un sport în care aproape toți sunt tatuați. 

De asta sunt tratat în halul ăsta, de asta sunt atât de criticat. Nu pentru că aș fi făcut ceva greșit, dar felul meu de a fi și imaginea sunt chestii pe care tenisul nu le-a mai văzut înainte”, a scris Kyrgios.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:37
“E regina mea”. Gestul superb făcut de Lamine Yamal pentru mama lui: “E tot ce îmi puteam dori”
9:33
Umilința din preliminariile Cupei Mondiale l-a făcut să-și dea demisia: “Timpul pentru o schimbare”
9:27
Marcel Răducanu, reacţie clară despre şansele echipelor româneşti în grupele cupelor europene: “E extraordinar”
9:21
Mihai Stoica, stupefiat de cum a ajuns Andrei Borza să se accidenteze: “Nici nu vreau să mă gândesc”
9:18
Ce mesaj i-a transmis Adrian Mutu lui Cristi Chivu, înainte de primul mare derby al lui Inter din acest sezon
8:50
Avertismentul lui Marius Niculae pentru CFR, după transferul lui Islam Slimani: “Au mai fost eșecuri”
1 EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României 2 FRF avea 3 soluţii pentru înlocuirea lui Mircea Lucescu de la naţionala României! Care era varianta de urgenţă 3 UPDATEMircea Lucescu rămâne selecţionerul naţionalei, după şedinţa avută cu Răzvan Burleanu 4 FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă” 5 “Ce să facă Hagi?” Marcel Răducanu, mesaj dur despre situaţia de la naţională. “Tricolorul” criticat: “Mai bun ca fotomodel” 6 Universitatea Craiova a primit o ofertă uriașă pentru Ștefan Baiaram. Răspunsul dat de Mihai Rotaru
Citește și