Închide meniul

Alexander Zverev – Casper Ruud 7-6, 6-3. Neamţul, aproape de semifinalele Turneului Campionilor

Dan Roșu Publicat: 14 noiembrie 2024, 8:37

Comentarii
Alexander Zverev – Casper Ruud 7-6, 6-3. Neamţul, aproape de semifinalele Turneului Campionilor

Alexander Zverev, în timpul meciului cu Casper Ruud, de la Turneul Campionilor - Profimedia Images

Alexander Zverev şi-a menţinut forma de final de sezon într-o manieră impresionantă miercuri seara, învingându-l pe Casper Ruud la Nitto Turneul Campionilor, în Grupa John Newcombe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Germanul s-a impus cu scorul de 7-6(3), 6-3 la Torino, obţinând a doua sa victorie a săptămânii la prestigiosul turneu de final de sezon.

Alexander Zverev l-a învins pe Casper Ruud la Turneului Campionilor

„Un meci bun. Cred că amândoi am jucat un tenis destul de bun”, a declarat Zverev. „Sunt mulţumit de victorie. Poate că a fost chiar mai bun decât primul meu meci, chiar dacă şi primul meci a fost destul de bun. Aştept cu nerăbdare să joc vineri şi, sper, mai multe meciuri în weekend.”

Cu a 68-a sa victorie din 2024, Zverev are un bilanţ de 2-0 în Grupa John Newcombe. Campionul de la Roma şi Paris îl va înfrunta pe Carlos Alcaraz în ultimul său meci din grupă, vineri, când va încerca să îşi asigure locul în semifinale.

Zverev vizează al treilea său titlu Nitto ATP Finals, după ce a mai ridicat trofeul la Londra în 2018 şi la Torino în 2021.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:25
A venit verdictul Curții de Apel! Ce s-a decis în procesul dintre Florin Manea și Rapid pentru un milion de euro
13:11
VIDEOL-au lăsat cu mâna întinsă! Mai mulţi jucători din Iordania l-au ignorat pe selecţionerul Marocului
13:02
Dumitru Dragomir a răbufnit după ce a auzit “revoluţia” lui Gino Iorgulescu: “Băi, sunteţi bolnavi mintali?”
12:55
VIDEOLuka Doncic e uriaș! E doar al patrulea jucător din istoria lui Los Angeles Lakers care face asta
12:39
“Peste Middlesbrough!”. Giovanni Becali, declarație halucinantă după eliminarea Universității Craiova din UECL
11:45
Anthony Joshua, avantaj de 12 kg la cântarul oficial, înaintea meciului cu Jake Paul
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus” 6 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el
Citește și