Novak Djokovic riscă să nu participe la Australian Open. Sârbul nu s-a vaccinat și a transmis un mesaj enigmatic după eliminarea de la Turneul Campionilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 noiembrie 2021, 10:36

Comentarii
Novak Djokovic riscă să nu participe la Australian Open. Sârbul nu s-a vaccinat și a transmis un mesaj enigmatic după eliminarea de la Turneul Campionilor

Profimediaimages

Sârbul de 34 de ani este marele specialist de la Melbourne. A câștigat ultimele trei ediții de la Australian Open și a ajuns la un total de 9 trofee obținute în primul turneu de Grand Slam al anului. Nimeni nu a triumfat de mai multe ori!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Prezența lui Novak Djokovic la Australian Open este în pericol

Vom vedea. Nu am vorbit cu ei (n.r. organizatorii). Am aşteptat să aud ce veşti vor fi. Acum, că ştiu, să aşteptăm şi să vedem“, a spus Djokovic, potrivit dailymail.co.uk.

Sârbul tocmai a avut, în această săptămână, o reacție care a stârnit discuții aprinse.

Libertatea de alegere este esenţială pentru toată lumea, fie că este vorba de mine sau de altcineva. Nu contează dacă este vorba despre vaccinare sau orice altceva în viaţă. Ar trebui să ai libertatea de a alege. În acest caz particular, ceea ce vrei să pui în corpul tău“, a precizat Novak Djokovic, potrivit news.ro.

Germanul Alexander Zverev, locul 3 ATP, a produs surpriza Turneului Campionilor de la Torino, eliminându-l pe liderul ATP, sârbul Novak Djokovic. Zverev, 24 de ani, s-a impus cu 7-6 (4), 4-6, 6-3, după un meci de două ore şi 28 de minute.

Reclamă
Reclamă

Toţi jucătorii care vor evolua la Australian Open, programat pentru ianuarie la Melbourne, vor trebui să fie vaccinaţi împotriva Covid-19, a confirmat, sâmbătă, managerul turneului Craig Tiley, crescând astfel presiunea asupra lui Novak Djokovic, de nouă ori câştigător la Antipozi şi care refuză să spună dacă este vaccinat sau nu.

Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, va avea loc în perioada 17-30 ianuarie 2022 la Melbourne. Al doilea oraş ca mărime din Australia tocmai a ieşit din peste 260 de zile cumulate de lockdown.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:28

VIDEODetroit Pistons a câștigat matematic Conferința de Est din NBA. Performanță de top după 19 ani de pauză

10:10

BREAKING NEWSMircea Lucescu, din nou la Terapie Intensivă! Starea lui Il Luce s-a înrăutaţit. Anunţul spitalului

10:03

Lamine Yamal, extrem de nervos în victoria cu Atletico. Nu s-a bucurat la gol și l-a ignorat pe Flick

10:02

Inter – Roma LIVE TEXT (21:45). Cristi Chivu poate face un pas decisiv spre titlu. Revine Lautaro Martinez

9:37

Moment istoric în fotbal! “Regula Wenger” a offside-ului, folosită în premieră. Ce alte inovații au apărut

9:35

Kei Nishikori se retrage din activitate la 36 de ani

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 Gigi Becali a văzut ce schimbare a făcut Mirel Rădoi și l-a sunat pe Mihai Stoica: “De ce a ieșit?” 5 EXCLUSIVContinuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Nemulţumiri la Spitalul Universitar 6 FC Argeş – Dinamo 1-1. Remiză la Mioveni și un nou pas greșit făcut de „câini”. Debut și pentru George Pușcaș
Citește și