Australian Open 2021 | Ashleigh Barty, calificare fără emoţii! Ştim tabloul complet al sferturilor de finală. Halep – Williams e meciul vedetă

De Antena Sport
Publicat: 15.02.2021, 9:40

Ashleigh Barty, ultima jucătoare calificată în sferturi, la Australian Open 2021

ProfimediaImages

Cunoaştem tabloul complet al sferturilor de finală de la Australian Open 2021

Barty, numărul unu mondial şi cap de serie 1, a bătut-o pe Shelby Rogers, locul 57 WTA, în optimi, cu 6-3, 6-4. Partida a durat o oră şi 11 minute, iar Ashleigh şi-a aflat deja adversara din sferuri, Karolina Muchova.

Sportiva din Cehia a trecut în două seturi extrem de echilibrate, 7-6, 7-5, de Elise Mertens, 16 WTA şi cap de serie 18. Partida a durat aproape două ore.

Australian Open | Tabloul complet al sferturilor de finală. Halep – Williams, meciul vedetă

Australian Open | Duel stelar între Simona Halep şi Serena Williams

Darren Cahill ştie că eleva sa trebuie să fie cu mentalul sus pentru a o învinge pe Serena Williams, o jucătoare care a cedat un singur set în primele patru partide disputate la Australian Open 2021.

„Eu și Arti va trebui să găsit un plan ca să o învingă pe Serena. Dacă intri într-un meci cu Serena cu gândul doar să încerci să faci tot ce poți, cel mai probabil nu vei reuși asta. Probabil că vom vorbi cu Simona doar înainte de meci despre asta, îi voi trimite videouri pe care să le urmărească.

Serena Williams se mișcă bine, asta iese cel mai mult în evidență. Nu am mai văzut-o de multă vreme mișcându-se așa. Este capabilă să se apere mai mult. Dacă stai mult în puncte și dai multe mingi înapoi, era are puterea să întoarcă schimburile în favoarea ei”, a declarat Darren Cahill, într-o conferința de presă.

Australian Open | Lista meciurilor directe dintre Simona Halep şi Serena Williams

Meciul dintre Simona Halep şi Serena Williams, din sferturile de finală de la Australian Open, se va disputa marţi, de la ora 10:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

9:08 Oleksandr Pielieshenko a murit pe frontul din Ucraina! Halterofilul participase la Jocurile Olimpice de la Rio 8:56 Arabii nu i-au dat nicio şansă lui Gigi Becali! Transferul anunţat. Jucătorul, surprins pe aeroport 8:32 „Nu e plăcut că toată lumea te înjură!” Alexandru Băluţă a reacţionat după ce a fost huiduit de tot stadionul la Craiova 8:17 Ce a putut spune Gigi Becali despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid. Declaraţii incredibile ale patronului de la FCSB 0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” 6
23:58
Gigi Becali, „aroganţa” serii după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Aduceţi-ne antrenori, Gâlcă nu e de talia mea”