Avatar photo

De Cătălin Oprișan
Publicat: 11 aprilie 2022, 13:58

Pablo Lasa, antrenorul celor de la Real Madrid, a venit, supărat, la conferința de presă. Fumega. A anunțat, sec, că atât cât va mai fi el tehnician, baschetbaliștii Thomas Heurtel și Trey Thompkins nu vor mai evolua, niciodată, la echipă. Asta într-un moment dificil al grupării, care, de câteva luni, pare că nu se regăsește.

Motivul? Înaintea partidei de Euroligă, de pe ”OAKA”, contra lui Panathinaikos, cei doi au plecat din hotel, direct la discotecă. S-au întors olecuță amețiți, fiind întâmpinați, în hol, de către Lasa. Care i-a introdus în partida cu Panathinaikos, pierdută cu 86-87. Apoi i-a exclus din lot! Definitiv! Heurtel a mai evoluat la Anadolu Efes ori Barcelona, venind anul trecut la Real, în timp ce Thompkins a debutat în NBA, la Clippers, în Rusia, ajungând, în 2015, la Madrid.

Constantin Din, la AS.ro LIVE
5
dec.
23:15
CM 2022 | Toți pentru Pele! Starurile Braziliei, mesaj special pentru legenda fotbalului după calificarea în sferturile Campionatului Mondial
5
dec.
23:03
CM 2022 | Brazilia a schimbat portarul în timpul meciului cu Coreea de Sud! De ce l-a băgat Tite pe Weverton în locul lui Alisson
5
dec.
22:55
CM 2022 | Brazilia – Coreea de Sud 4-1. Samba în Qatar! Selecao s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial, unde va înfrunta Croația
5
dec.
22:41
CM 2022 | Neymar a scris istorie în Brazilia – Coreea de Sud! Starul Selecao, într-o ierarhie selectă alături de Pele și Ronaldo
5
dec.
22:28
Gigi Becali a anunțat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Plecarea care îi va rotunji conturile FCSB-ului
5
dec.
22:10
Gigi Becali, prima reacție după FCSB – CS Mioveni 5-1. Cum a explicat schimbarea din minutul 25. Cine e singurul jucător pe care l-a criticat
5
dec.
21:48
Mihai Pintilii a venit la interviu în locul lui Leo Strizu, după FCSB – CS Mioveni 5-1: “De-asta sunt aici!”
5
dec.
21:48
Florinel Coman nu e convins să mai rămână la FCSB: „E normal să caut o echipă!”
5
dec.
20:55
FCSB – CS Mioveni 5-1. A patra victorie consecutivă pentru roș-albaștri! Echipa lui Leo Strizu s-a apropiat de podium
5
dec.
20:52
Video“Tricolorii” lui Edi Iordănescu se hrănesc cu energia suporterilor, în drumul spre EURO: “Ne împing de la spate și ne ajută foarte mult!”
Rayo Vallecano - Real Madrid 3-2
La Liga • 8 nov., 0:25
Rayo Vallecano – Real Madrid 3-2. Courtois a apărat degeaba un penalty! Arbitrul a decis repetarea execuţiei
Tragerea la sorţi a optimilor Ligii Campionilor, luni, 13:00 (LIVE TEXT). Cum arată urnele
Liga Campionilor • 7 nov., 13:21
Liverpool – Real și PSG – Bayern, „șocurile” din optimile UEFA Champions League! Cum arată tabloul complet