Închide meniul

Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: “Am fost nervoasă!”

Antena Sport Publicat: 22 octombrie 2021, 17:57

Comentarii
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: Am fost nervoasă!

Profimediaimages

Maria Sakkari a reușit să fructifice a treia minge de meci pe care a avut-o și s-a impus în două seturi, scor 6-4, 6-4. La finalul partidei, Maria Sakkari a explicat cum a fost Simona Halep la un pas de o revenire colosală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, eliminată de la Kremlin Cup

“Am fost puțin nervoasă și obosită. Am jucat mult în ultima perioadă, am călătorit mult. Am simțit o ușoară oboseală și mă bucur că s-a terminat cu bine”, a spus Maria Sakkari, imediat după victoria cu Simona Halep.

Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Sakkari, prima victorie cu Simo

Cele două jucătoare s-au întâlnit pentru prima dată, iar numărul 7 WTA a spus că se aștepta că va avea un meci infernal cu marea noastră campioană.

A prima dată când am jucat cu Simona Halep, dar știam la ce se mă aștept. În setul al doilea am avut o problemă, am avut 5-1 și am fost la un pas să fiu egalată. Mă bucur că am reușit să câștig în două seturi”, a mai spus Maria Sakkari.

Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup

Simona Halep – Maria Sakkari, 4-6, 4-6. Simona Halep a avut parte de o întâlnire extrem de grea! Sportiva noastră a luptat eroic, însă a fost eliminată. Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 8, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 6-4, 6-4, de Maria Sakkari din Grecia, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 3, în sferturile de finală ale Kremlin Cup.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12 1 mart.
VideoJurnal Antena Sport | Leclerc a pornit în aventura vieții. Starul lui Ferrari s-a căsătorit la Monaco
0:05 1 mart.
Nota primită de Cristi Chivu după victoria Interului cu Genoa lui Dan Șucu: “Nu era sigur după rușinea din UCL”
23:48
Neluțu Varga exultă după calificarea CFR-ului în play-off: „Leul de Pancu! O să mă țin de cuvânt cu tot ce le-am promis”
23:47
Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate
23:40
Inter – Genoa 2-0. Victorie fără emoții pentru echipa lui Cristi Chivu. “Nerazzurrii” își consolidează locul 1
23:33
Andrei Cordea rămâne cu picioarele pe pământ, după calificarea CFR-ului în play-off: „Nu sunt în extaz”
1 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club” 2 Surpriza lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia! Jucătorul pe care l-ar convoca în premieră la naţională 3 “Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua 4 Lovitură teribilă pentru FCSB din partea jucătorului pe care Gigi Becali l-a dorit, dar Mihai Stoica nu l-a vrut 5 “Nebunie” după ce Ronaldo a devenit patronul unui club de fotbal spaniol! Ce s-a întâmplat la o zi de la anunţ 6 FotoDan Şucu l-a cooptat pe un fost premier al României într-o afacere de 400 de milioane de euro!
Citește și