Închide meniul

Irina Begu, eliminată în semifinale la Adelaide International 1. Înfrângere dură cu Aryna Sabalenka

Alexandru Ivan Publicat: 7 ianuarie 2023, 8:35

Comentarii
Irina Begu, eliminată în semifinale la Adelaide International 1. Înfrângere dură cu Aryna Sabalenka

Irina Begu, la Adelaide International 1 / Profimedia

Irina Begu a fost învinsă de Aryna Sabalenka în semifinalele turneului Adelaide International 1. Românca a avut parte de o partidă teribilă în fața ocupantei locului 5 WTA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Irina Begu, locul 34 WTA, a ratat, sâmbătă, calificarea în finala turneului Adelaide International 1, de categorie WTA 500.

Irina Begu, învinsă de Aryna Sabalenka la Adelaide International 1

Begu a fost învinsă în semifinale de favorita 2, jucătoarea din Belarus Arina Sabalenka, locul 5 WTA, scor 6-3, 6-2, după un meci de o oră şi 18 minute.

Premiul pentru participarea în semifinale este de 43.323 de dolari şi 185 de puncte.

Reclamă
Reclamă

Transformare radicală pentru Irina Begu

Irina Begu a luat o decizie radicală la finalul anului trecut. Sportiva din România a suferit o intervenţie chirurgicală la nas. Irina Begu a apărut la turneul de la Adelaide cu un nou look, care a atras toate privirile.

Irina a luat această decizie, în primul rând, pentru a scăpa de problemele respiraţie şi de cele care îi cauzau congestie nazală. De asemenea, Irina Begu a profitat de această situaţie şi pentru a face retuşuri estetice.

Carlos Alcaraz nu va juca la Australian Open

Australian Open 2023 nu va avea la start liderul mondial de pe tabloul masculin. Carlos Alcaraz a suferit o accidentare la un antrenament, cu 10 zile înainte ca Grand Slam-ul de la Antipozi să debuteze.

Reclamă

Ibericul, care a cucerit US Open 2022, a transmis un mesaj pe reţelele sociale, în care susţine că deşi se afla în cel mai bun moment al său, a forţat în timpul unui antrenament, fapt care îl determină să se retragă de pe tabloul principal de la Auustralian Open.

„Când eram în cel mai bun moment al presezonului, m-am accidentat într-un gest forțat în timpul antrenamentului, de data aceasta la mușchiul semimembranos al piciorului drept. Muncisesem mult pentru a ajunge la cel mai bun nivel al meu în Australia”, a transmis Carlos Alcaraz, prin intermediul contului său de Twitter.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:50
Capăt de drum pentru fotbalistul antrenat de Mircea Lucescu! S-a retras din fotbal la 40 de ani
22:46
Mihai Stoica l-a ironizat pe Victor Piţurcă după tragerea la sorţi: “Nişte observaţii extraordinare”
22:21
Verdict dur! Statisticienii au anunțat ce șanse are România să se califice la Campionatul Mondial din 2026
22:19
“Cred în asta” Gică Hagi ştie unde se poate face diferenţa în Turcia – România: “Poţi să îţi atingi idealurile”
21:41
Dinamo, victorie dramatică în Liga Campionilor cu Nantes! Ionuţ Iancu, paradă de senzaţie la ultima fază
21:15
Impresarul lui Radu Drăgușin a făcut anunțul: „Robocop”. Ce urmează pentru fotbalist
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 3 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 4 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 5 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 6 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut
Citește și