Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 2-6, 3-6! „Sori”, eliminată în turul 2 la Cincinnati după o oră de joc

Antena Sport Publicat: 17 august 2022, 18:27

Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 2-6, 3-6! „Sori, eliminată în turul 2 la Cincinnati după o oră de joc

Sorana Cîrstea

Getty Images

Sorana Cîrstea a fost eliminată de Petra Kvitova, scor 2-6, 3-6, în turul 2 la Cincinnati, după o prestație modestă a jucătoarei din România.

„Sori” a avut probleme mari în fața Petrei Kvitova și a fost învinsă după un meci care a durat puțin peste o oră.

Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 2-6, 3-6. Românca, eliminată în turul 2 la Cincinnati

FINAL. Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 2-6, 3-6. Sportiva noastră a fost eliminată în turul 2 la Cincinnati, după o oră și 6 minute de joc.

Update 19.08: Sorana își face serviciul și prelungește finalul partidei.

Update 19.01: Kvitova conduce cu 5-2. Sorana va servi pentru a rămâne în meci.

Update 18.54: Fără break în setul al doilea! Kvitova conduce cu 3-2.

Update 18.35: SET Petra Kvitova! Sportiva din Cehia s-a impus cu 6-2 în primul set. Probleme pentru Sorana Cîrstea!

Update 18.25: Break reușit de Kvitova! Cehoaica conduce cu 4-2 în primul set.

Update 18.07: Cele două jucătoare și-au făcut serviciul, în debutul partidei.

Update 18.00: A început meciul de la Cincinnati, cu Kvitova la serviciu.

Partida din turul secund de la Cincinnati va fi a 10-a întâlnire directă dintre Sorana Cîrstea şi Petra Kvitova. Jucătoarea din Cehia conduce la duelurile directe cu scorul de 5-4. Însă, românca are avantaj moral, deoarece ultima dispută şi-a adjudecat-o cu scorul de 6-2, 6-2.

Celelate victorii ale Soranei Cîrstea au avut loc în 2010, la Copenhaga, în 2013, la Toronto, cât şi anul trecut, în 2021, la Australian Open.

Petra Kvitova a ajuns în turul secund la Cincinnati, după ce a învins-o în manşa inaugurală a turneului pe Jil Teichmann, scor 6(2)-7, 7-6(6), 6-3.

Simona Halep – Veronika Kudermetova, LIVE SCORE, ora 02:00

Simona Halep şi Veronika Kudermetova se vor afla în faţa celei de-a patra întâlniri directe din circuit. Rusoaica de pe locul 20 WTA nu a reuşit să câştige set în faţa Simonei în niciun meci de până acum.

Ultimul duel dintre cele două a avut loc chiar în acest an, la Melbourne Summer Set 1. În finală, Simo se impune clar, cu scorul de 6-2, 6-3. Celelalte două meciuri dintre cele două au avut loc în 2021, la Australian Open, când românca se impunea cu 6-1, 6-3, şi la Moscova, partidă câştigată de Halep cu 6-1, 7-6 (4).

Veronika Kudermetova a eliminat-o în primul tur pe Barbora Krejcikova, jucătoare ajunsă pe locul 19 WTA. Rusoaica s-a impus lar, cu scorul de 6-3, 6-3.

Partida dintre Simona Halep şi Veronika Kudermetova va fi ultima a zilei de pe Terenul 3, din complexul de la Cincinnati. Partida va fi precedată de trei partide din circuitul feminin şi un meci din circuitul feminin, Madison Keys – Jelena Ostapenko.

Simona Halep participă la Cincinnati după ce a reuşit să se impună la Toronto, săptămâna trecută. De cealaltă parte, Veronika Kudermetova a părăsit competiţia din Canada încă din primul tur, fiind eliminată de Ajla Tomljanovic. Cincinnati este ultimul turneu premergător US Open, Grand Slam ce va debuta pe 29 august.

• Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 2-6, 3-6
  • „Sori”, eliminată în turul 2 la Cincinnati după o oră de joc

23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90