petra kvitova

Roland Garros 2023 | Elina Svitolina, în turul 2! Petra Kvitova și Veronika Kudermetova sunt out
Tenis • 29 mai, 21:30

Simona Halep, pe locul opt în topul câştigurilor din tenis! Novak Djokovic conduce detaşat clasamentul
Tenis • 2 aprilie, 16:44

Petra Kvitova a câştigat turneul de la Miami! Tie-break dramatic în primul set al finalei cu Elena Rybakina
Tenis • 2 aprilie, 0:51

Petra Kvitova nu este de acord cu decizia de a permite participarea sportivilor din Rusia şi Belarus la Wimbledon
Tenis • 1 aprilie, 11:06

Sorana Cîrstea a dezvăluit ce urmează pentru ea: „E haos general în calendarul WTA!”. Următorul turneu la care va participa după eşecul din semifinale de la Miami Open
WTA • 1 aprilie, 10:25

Sorana Cîrstea, prima reacţie după eliminarea de la Miami Open: „Plec cu zâmbetul pe buze!”. Ce îşi reproşează în semifinala cu Petra Kvitova
WTA • 1 aprilie, 9:01

Petra Kvitova, prima reacție după victoria cu Sorana Cîrstea: „Ea a făcut greșeli, iar eu am început să cred!”
Tenis • 1 aprilie, 0:45

Câţi bani a câştigat Sorana Cîrstea, după ce a ajuns până în semifinale la turneul de la Miami. Salt impresionant în clasamentul WTA
Tenis • 1 aprilie, 0:37

Sorana Cîrstea a pierdut dramatic primul set cu Petra Kvitova. Momentul crucial „ratat” de româncă
Tenis • 31 martie, 23:57

Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 5-7, 4-6. „Sori”, eliminată în semifinale la Miami. Sportiva noastră avut două mingi de set în primul act
WTA • 31 martie, 22:55

Sorana Cîrstea și-a făcut planul înaintea confruntării cu Petra Kvitova, din semifinalele de la Miami: „Ne știm jocul pe dinafară!”
WTA • 31 martie, 9:19

Când se joacă meciul Sorana Cîrstea – Petra Kvitova, din semifinalele Miami Open. Organizatorii au stabilit ora partidei
WTA • 31 martie, 8:34

Reacția Petrei Kvitova, înaintea semifinalei cu Sorana Cîrstea, de la Miami: „E într-o formă excelentă!”
WTA • 31 martie, 8:22

Sorana Cîrstea – Petra Kvitova, în semifinalele turneului de la Miami. Cele două sportive s-au mai întâlnit de 10 ori până acum
WTA • 31 martie, 0:42

Meciul care stabilește adversara Soranei Cîrstea din semifinalele de la Miami, amânat din cauza ploii. Când se va juca Petra Kvitova – Ekaterina Alexandrova
Tenis • 30 martie, 7:39

Petra Kvitova s-a calificat în sferturi la Indian Wells după ce a salvat patru mingi de meci. Victorie memorabilă cu Jessica Pegula
WTA • 15 martie, 10:50

Sorana Cîrstea – Petra Kvitova 2-6, 3-6! „Sori”, eliminată în turul 2 la Cincinnati după o oră de joc
WTA • 17 august, 18:27

Irina Begu – Petra Kvitova 3-6, 1-6. Românca, eliminată din primul tur de la Doha după mai puțin de o oră!
WTA • 21 februarie, 18:50

Jelena Ostapenko, posibila adversară a Simonei Halep, în semifinalele de la Dubai
Tenis • 17 februarie, 15:21
NEWS ALERT

Irina Begu, victorie uriaşă cu Petra Kvitova, 6-4, 6-0! Calificare în sferturi, la Sankt Petersburg
Tenis • 10 februarie, 15:35

Australian Open 2022 | ”Joacă fix ce-i place!” Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova după victoria categorică din primul tur
Australian Open • 18 ianuarie, 9:12

Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea, reacție după ce a învins-o pe Petra Kvitova. ”Stau cu picioarele pe pământ, căci drumul e lung”
Tenis • 18 ianuarie, 8:14

Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea, victorie împotriva lui Petra Kvitova, finalista din 2019!
Australian Open • 18 ianuarie, 5:25

Jocurile Olimpice 2020 | Surprize uriaşe la Tokyo: Aryna Sabalenka, Iga Swiatek şi Petra Kvitova, eliminate deja. Cum arată tabloul optimilor de finală
JO 2020 • 26 iulie, 14:06

Roland Garros 2021 | După Naomi Osaka, și Petra Kvitova s-a retras din competiție! Motivul halucinant pentru care a luat decizia drastică
Roland Garros • 1 iunie, 18:46

Australian Open 2021 | Petra Kvitova, prima reacţie după eşecul surprinzător cu Sorana Cîrstea: "Asta nu ar trebui să mi se întâmple mie"
Australian Open • 10 februarie, 7:41

Australian Open 2021 | Sorana Cîrstea, uimită şi ea de victoria senzaţională cu Petra Kvitova. "Am fost puțin șocată la începutul meciului. Sunt de două ori mai mândră"
Australian Open • 10 februarie, 5:54

Australian Open 2021 | Sorana Cîrstea, victorie uriaşă contra Petrăi Kvitova! Surpriza începutului de an în tenisul mondial. Cu cine joacă în turul 3
WTA • 10 februarie, 5:11