Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal, după un meci de 74 de minute. Azarenka a bătut-o rău şi şi-a luat revanşa după eşecul de la Wimbledon

Antena Sport Publicat: 11 august 2021, 8:55

Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal, după un meci de 74 de minute

Profimediaimages

Cîrstea a fost învinsă de sportiva belarusă Victoria Azarenka, locul 15 mondial şi cap de serie 8, scor 6-2, 6-2, după o oră şi 14 minute de joc. Pentru accederea în turul doi, Cîrstea va primi 13.300 de dolari şi 60 de puncte WTA.

Vika a obţinut astfel a patra victorie din cele cinci întâlniri cu românca şi şi-a luat revanşa după un eşec usturător. La Wimbledon 2021, în turul 2, Sori se impunea cu 7-5, 3-6, 6-4, aceasta fiind una din victoriile carierei pentru ea.

Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal. Simona Halep şi-a aflat adversara

Simona Halep şi-a aflat prima adversară de la turneul de 1000 de la Montreal. Simo se va duela în turul secund cu Danielle Collins, locul 28 mondial. Americanca a bătut-o pe Jil Teichmann (Elveţia), locul 65 mondial. Collins s-a impus cu scorul de 4-6, 6-1, 6-3, după o oră şi 57 de minute de joc.

Meciul dintre Halep şi Collins va avea loc loc în noaptea de miercuri spre joi, numai devreme de ora 02.00.

Pentru Simona Halep turneul de la Montreal este prima competiţie după accidentarea suferită la gambă. Halep nu a mai jucat din 12 mai, când s-a accidentat la turneul de la Roma.

15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 VIDEORomânia – Ungaria 2-1. Victorie istorică la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A, live în AntenaPLAY 12:27 VIDEOCremonese – Pisa 2-1 şi Lecco – Sampdoria (19:00), în AntenaPLAY! Spectacol în Serie B 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” 12:12 Carlos Alcaraz visează să joace la dublu cu Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice: „Dacă totul decurge bine, vom juca!” Vezi toate știrile