victoria azarenka

Victoria Azarenka şi Elina Svitolina, OUT de la Australian Open 2024! Semifinalistă surpriză la Melbourne
Tenis • 22 ianuarie, 8:47

Wimbledon 2023 | Reacţia Elinei Svitolina, după ce Victoria Azarenka a fost huiduită la Wimbledon
Tenis • 10 iulie, 10:07

Wimbledon 2023 | Elina Svitolina, mai motivată ca niciodată. Sportiva din Ucraina este pregătită de duelul cu Victoria Azarenka
Wimbledon • 9 iulie, 9:58

Roland Garros 2023 | Bianca Andreescu, victorie senzaţională cu Victoria Azarenka, în duelul campioanelor
Tenis • 31 mai, 8:57

Ucraineanca Marta Kostiuk a refuzat să dea mâna cu belarusa Victoria Azarenka la US Open 2022: ”Naţiunea mea este ucisă în fiecare zi!”
US Open • 2 septembrie, 11:57

Emma Răducanu „distruge” tot la Cincinnati! O nouă victorie cu set la 0 câştigat
WTA • 18 august, 11:15

Simona Halep va participa la turneul Citi Open, din Washington. Ce alte nume mari au mai fost anunţate şi cand se va desfăşura turneul
Tenis • 2 iulie, 11:53

Ana Bogdan, eliminată de Victoria Azarenka de la Roland Garros, după un duel-maraton! Românca a servit pentru meci în setul al doilea
Roland Garros • 23 mai, 17:44

Victoria Azarenka a început să tremure în meciul cu Ana Bogdan! Clipe de coşmar pentru Vika, după o revenire ireală a Anei
Tenis • 23 mai, 13:56

Victoria Azarenka rupe tăcerea după gestul inexplicabil de la Miami! ”Cred că trebuie să iau o pauză pentru a putea reveni pe teren”
Tenis • 28 martie, 9:49

Momente incredibile la Miami Open! Victoria Azarenka a plecat de pe teren în timpul meciului cu Linda Fruhvirtova, la scorul de 6-2, 3-0. Tânăra de 16 ani a obţinut o calificare uluitoare!
WTA • 27 martie, 22:51

Moment incredibil la Indian Wells! Victoria Azarenka, criză de plâns în meciul cu Elena Rybakina. „M-am săturat de toate astea!”
WTA • 15 martie, 16:39
Foto

Război în Ucraina | Victoria Azarenka, devastată de situația din Ucraina! ”Este sfâşietor să vedem câţi oameni nevinovaţi au fost afectaţi şi continuă să fie afectaţi de asemenea violenţe”
Tenis • 3 martie, 9:46

Paula Badosa – Victoria Azarenka 7-6 (5), 2-6, 7-6 (2). Iberica a câștigat Indian Wells 2021! Finală dramatică, de peste trei ore
WTA • 18 octombrie, 7:57

Paula Badosa – Victoria Azarenka, finala de la Indian Wells 2021! Meciuri dramatice în semifinale. Când are loc marele duel
WTA • 16 octombrie, 9:26

Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal, după un meci de 74 de minute. Azarenka a bătut-o rău şi şi-a luat revanşa după eşecul de la Wimbledon
WTA • 11 august, 8:55

Novak Djokovic participă la Jocurile Olimpice. „Mi-am rezervat deja zborul pentru Tokyo”. Mesajul emoţionant al sârbului pentru fani
JO 2020 • 16 iulie, 9:54

Sorana Cîrstea a bulversat-o pe Victoria Azarenka. Jucătoarea din Belarus a spus doar 13 cuvinte la conferinţa de presă şi a plecat din sală
Wimbledon • 2 iulie, 10:03

Australian Open 2021 | Panică la Melbourne. Victoria Azarenka, momente dificile! A fost scoasă de pe teren cu ajutorul medicilor
WTA • 9 februarie, 7:53

Reacţie dură după revolta Soranei Cîrstea. O jucătoare i-a dat replica: "Primeşti 100.000 de dolari pentru a sta două săptămâni în hotel"
Tenis • 18 ianuarie, 12:43