Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal, după un meci de 74 de minute. Azarenka a bătut-o rău şi şi-a luat revanşa după eşecul de la Wimbledon

Antena Sport Publicat: 11 august 2021, 8:55

Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal, după un meci de 74 de minute

Profimediaimages

• Sorana Cîrstea – Viktoria Azarenka 2-6, 2-6
  • Azarenka o conduce pe românca, 4-1, la „directe”

Cîrstea a fost învinsă de sportiva belarusă Victoria Azarenka, locul 15 mondial şi cap de serie 8, scor 6-2, 6-2, după o oră şi 14 minute de joc. Pentru accederea în turul doi, Cîrstea va primi 13.300 de dolari şi 60 de puncte WTA.

Vika a obţinut astfel a patra victorie din cele cinci întâlniri cu românca şi şi-a luat revanşa după un eşec usturător. La Wimbledon 2021, în turul 2, Sori se impunea cu 7-5, 3-6, 6-4, aceasta fiind una din victoriile carierei pentru ea.

Sorana Cîrstea, OUT de la Montreal. Simona Halep şi-a aflat adversara

Simona Halep şi-a aflat prima adversară de la turneul de 1000 de la Montreal. Simo se va duela în turul secund cu Danielle Collins, locul 28 mondial. Americanca a bătut-o pe Jil Teichmann (Elveţia), locul 65 mondial. Collins s-a impus cu scorul de 4-6, 6-1, 6-3, după o oră şi 57 de minute de joc.

Meciul dintre Halep şi Collins va avea loc loc în noaptea de miercuri spre joi, numai devreme de ora 02.00.

Pentru Simona Halep turneul de la Montreal este prima competiţie după accidentarea suferită la gambă. Halep nu a mai jucat din 12 mai, când s-a accidentat la turneul de la Roma.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

10:00 Cum va arăta echipa de Champions League a FCSB-ului! Gigi Becali transferă cinci jucători după câştigarea titlului 9:33 Adina Diaconu – Manika Batra (12:00) şi Elizabeta Samara – Sabine Winter (13:20) vor fi LIVE VIDEO în AntenaPLAY 8:57 „Nu aş face-o pentru nimic în lume!” Primul refuz după ce Rapid a pierdut al 4-lea meci din playoff 8:49 Ce se întâmplă la FCSB, imediat după câştigarea matematică a titlului! Apel de urgenţă: „Avem deschidere totală!” 8:29 „I se umflă vena la gât când pierde!” Carlos Martinez, dezvăluiri despre Simona Halep: „Poate câştiga Roland Garros!” 8:22 Ilie Dumitrescu i-a propus doi antrenori lui Dan Șucu, pentru a scoate Rapidul din criză. Ar fi o lovitură de proporții! 7:56 Programul complet al semifinalelor Ligii Campionilor Asiei. Toate meciurile sunt exclusiv în AntenaPLAY 15
23:55
Cristiano Bergodi, criză de nervi după Rapid – Sepsi 0-1! Întrebarea care l-a scos din minţi: „Nu mă înveţi tu fotbal!”
15
23:29
Dan Şucu a anunţat o decizie radicală la Rapid după a patra înfrângere la rând în play-off a giuleştenilor!
15
23:17
Cristiano Bergodi, anunţ despre plecarea de la Rapid, după înfrângerea cu Sepsi: „Cel mai greu moment!”
Simona Halep a coborât în clasamentul WTA! Sorana Cîrstea rămâne în Top 30! Pe ce locuri sunt Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian
WTA • 15 apr., 10:00
Sorana Cîrstea şi-a aflat prima adversară de la Stuttgart! Traseu dificil pentru româncă
WTA • 14 apr., 18:41