Închide meniul

Simona Halep este favorită certă în meciul cu Bianca Andreescu! Ce cotă are la câștigarea turneului de la Bad Homburg

Dan Roșu Publicat: 24 iunie 2022, 9:19

Simona Halep este favorită certă în meciul cu Bianca Andreescu! Ce cotă are la câștigarea turneului de la Bad Homburg

Simona Halep, la Bad Hamburg / Profimedia Images

Simona Halep este favorită certă în meciul cu Bianca Andreescu. Forma sportivei noastre i-a convins pe bookmakeri, care o văd pe Simo cu prima șansă la calificarea în finala de la Bad Homburg.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astfel, pentru o victorie în duelul cu Andreescu, Simona are o cotă de 1.55. De partea cealaltă, Bianca e cotată cu 2.80 pentru accederea în ultimul act de la Bad Homburg. Halep – Andreescu se joacă azi, de la ora 15:30, LIVE TEXT pe www.as.ro.

Simona Halep este favorită certă în meciul cu Bianca Andreescu

De altfel, Simona Halep este cea care a câștigat singura întâlnire directă dintre cele două. S-a întâmplat la Masters Cup 2019, acolo unde românca de 30 de ani s-a impus în trei seturi, 3-6, 7-6, 6-3.

Mai mult, înaintea fazei semifinalelor, Simona Halep este considerată favorită și la adjudecarea titlului de campioană, având o cotă de 1.90 pentru al doilea turneu pe care Simo l-ar putea câștiga în 2022.

Bianca Andreescu are o cotă de 3.75, iar Alize Cornet (5.50) și Caroline Garcia (6.50) sunt văzute cu șanse mici de a triumfa la Bad Homburg.

Reclamă
Reclamă

Ce spune Simona Halep de meciul cu Bianca Andreescu

Halep a vorbit și despre duelul „de foc” cu Bianca Andreescu, din penultimul act de la Bad Homburg. „Simo” este sigură că va avea parte de o misiune complicată împotriva jucătoarei din Canada, cu origini românești.

”Va fi un meci dificil (n.r. – cu Bianca Andreescu), sunt sigură. Știu la ce să mă aștept. Dar e un meci diferit, pe iarbă. Vreau să mă bucur de această victorie și apoi să mă pregătesc pentru meciul cu Bianca”, a spus Simona Halep, după victoria cu Amanda Anisimova, pentru digisport.ro.

În sferturile turneului din Germania, Bianca Andreescu s-a distrat cu Daria Kasatkina, scor 6-4, 6-1, şi s-a calificat în penultimul act al competiţiei. Meciul din semifinale va fi transmis în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă

În cealaltă semifinală de la Bad Homburg se vor lupta Alize Cornet și Caroline Garcia.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:45

Portugalia a câştigat Liga Naţiunilor la loviturile de departajare! Ronaldo, în lacrimi după un nou trofeu!

23:38 8 iun.

Mesajul lui Rafael Nadal, după ce Carlos Alcaraz l-a învins pe Jannik Sinner şi a câştigat Roland Garros 2025

23:35 8 iun.

Cristiano Ronaldo a marcat în finala Ligii Naţiunilor şi a stabilit un nou record! Borna 1.000, tot mai aproape

23:21 8 iun.

Daniel Pancu, prima reacţie după ce nu l-a convocat pe Cătălin Cîrjan la EURO 2025: “Sunt mai multe cazuri în istorie”

23:19 8 iun.

Reacţia lui Mihai Stoica după ce Lucescu a spus că regretă că nu i-a adus mai devreme la lot pe cei de la FCSB!

22:46 8 iun.

“Mi-a frânt inima”. Reacţia Simonei Halep, după finala istorică dintre Jannik Sinner şi Carlos Alcaraz de la Roland Garros

1 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 2 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1! 3 EXCLUSIVMircea Lucescu l-a surprins pe Gică Popescu după Austria – România! Sfatul pentru Il Luce: “Mai bine îi băgăm pe ei” 4 România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria 5 Mircea Lucescu l-a contrazis pe Gică Popescu, după Austria – România 2-1: “Probabil cel mai valoros jucător” 6 Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză
Citește și