Închide meniul

Mihai Stoica a anunţat un eşec major pentru Gigi Becali şi FCSB: “Nu avem cum să-l luăm!”

Publicat: 16 august 2022, 21:51

Comentarii
Mihai Stoica a anunţat un eşec major pentru Gigi Becali şi FCSB: Nu avem cum să-l luăm!

Gigi Becali şi Mihai Stoica, în timpul unei conferinţe de presă / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Stoica a anunţat un eşec major pentru Gigi Becali şi FCSB pe piaţa transferurilor. Managerul general al FCSB a dezvăluit că atacantul dorit de Gigi Becali nu va mai ajunge la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a anunţat că transferul atacantului Pavol Safranko nu mai este de actualitate pentru FCSB.

Mihai Stoica a anunţat un eşec major pentru Gigi Becali şi FCSB

“N-avem cum să-l luăm”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro. Pavol Safranko a mai jucat în Liga 1 la Sepsi, pentru care a bifat 73 de meciuri şi a reuşit să dea 17 goluri şi 10 pase decisive.

Până acum, FCSB a realizat 9 transferuri în această vară: David Miculescu (21 de ani), Bogdan Rusu (32 de ani), Eduard Radaslavescu (18 ani), Radu Boboc (23 de ani), Marco Dulca (23 de ani), Rachid Bouhenna (31 de ani), Joyskim Dawa (26 de ani), Joonas Tamm (30 de ani) și Vadim Rață (29 de ani).

Nebunie înainte de FCSB – Viking! Număr uriaş de bilete vândute în numai o oră. Anunţul lui Mihai Stoica

Nebunie înainte de FCSB – Viking. Număr uriaş de bilete vândute la turul din playoff-ul Conference League. Peste 12 mii de bilete s-au vândut în numai o oră.

Reclamă
Reclamă

Fanii FCSB au luat cu asalt site-ul oficial pentru a-şi cumpăra bilete la marele meci cu Viking. Mihai Stoica a dezvăluit numărul uriaş de bilete care s-a vândut în prima oră.

Peste 5.000 în 28 minute… se lucrează la mărirea resurselor ca să nu pice serveru’. Asta este Steaua! UPDATE : 12.500 în prima oră”, a anunţat Mihai Stoica, pe Facebook.

Cum arată banner-ul pe care FCSB va fi obligată de UEFA să-l afișeze la meciul cu Viking

FCSB va fi obligată de UEFA să afișeze un banner special la meciul cu Viking, de pe Arena Națională, din manșa tur a play-off-ului Conference League. Vicecampioana României a fost sancționată de UEFA din cauza comportamentului rasist al suporterilor “roș-albaștri” la partida cu Dunajska Streda, din turul 3.

Reclamă

Mai mult, forul suprem a decis să suspende parțial stadionul FCSB-ului la meciul de joi seară, urmând ca cele două peluze să fie închise.

UEFA a emis un comunicat oficial în care precizează că FCSB va fi obligată să afișeze un banner cu mesajul “#NoToRacism”, pe care va fi inscripționată și sigla forului european.

În urma deciziei luate de UEFA, ultrașii FCSB de la Peluza Nord au anunțat că vor sta la Tribuna a 2-a de pe Arena Națională la partida de joi seară, care va începe la ora 21:30 și va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

“Joi vom sta la Tribuna II, inelele doi și trei! Vă așteptăm alături de noi, pe stadion, să încurajăm echipa! Turul european al stadionului continuă… Sperăm să se oprească aici și să revenim toți unde ne este locul, în peluză”, a anunțat Peluza Nord Steaua, pe contul de Facebook.

Gigi Becali e de părere că decizia forului de la Nyon este corectă.

„Lasă, că e bine. Astea sunt măsuri care sunt bune, zic eu. Ei trebuie să înțeleagă că nu mai merge așa și trebuie să înțeleagă că trebuie să fie ca la teatru”, a spus Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:53
Laszlo Balint trage un semnal de alarmă, după 0-0 cu Botoșani: „Avem un program greu”
20:51
Ana Bogdan, în lacrimi după eșecul suferit în primul tur la Transylvania Open. A vorbit despre retragere
20:24
Botoşani – Oţelul 0-0. Remiză fără goluri pe Municipal. Rezultatul bun pentru FCSB
20:16
A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer
20:00
Veste extraordinară pentru FCSB! Decizia luată înaintea meciului cu FC Botoșani
19:55
Fundaş din Italia, transferat de Universitatea Craiova! E oficial
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico 4 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 5 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 6 Giovanni Becali anunţă plecarea lui Târnovanu de la FCSB. “Nu va mai lua banii pe care ar fi putut să îi ia”
Citește și