Gabi Tamaş, savuros după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 1-0: “Nu vedeţi că numai ei câştigă campionatul?”

Dragoș Vasile Publicat: 1 octombrie 2022, 23:39

Comentarii
Gabi Tamaş, savuros după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 1-0: Nu vedeţi că numai ei câştigă campionatul?

Gabi Tamaș, în timpul unui meci / Hepta

Gabi Tamaş a avut un savuros după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 1-0. „Lupii galbeni” au rezitat eroic până în minutul 90, însă defensiva lui Nae Constantin a cedat chiar în minutele de prelungiri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabi Tamaş e resemnat după eşecul la limită din Gruia. Veteranul şi-a “urecheat” coechipierii şi le-a reproşat faptul că nu au rămas concentraţi până la fluierul final.

Gabi Tamaş, savuros după CFR Cluj – Petrolul Ploieşti 1-0

“Am discutat la şedinţă, ne-am gândit la ei. Ştiam că sunt puternici. Păcat că iei gol în ultimul minut. Mai bine îmi iau gol în prima repriză. Viaţa merge înainte. Au o echipă solidă. Nu degeaba au câştigat de cinci ori campionatul. Numai ei câştigă!

Treci peste un asemenea meci. Noi ne gândim să ne salvăm de la retrogradare. Astea sunt bonusuri. Păcat că nu rămânem concentraţi. Dacă ştiam ce să facem cu mingea, poate era altfel scorul. Sper să jucăm cu aceeaşi determinare”, a declarat Gabi Tamaş, potrivit digisport.ro.

Gabi Tamaș și Cristi Săpunaru, ceruți la națională de Victor Pițurcă

Gabi Tamaș și Cristi Săpunaru au fost ceruți la națională de Victor Pițurcă. Fostul selecționer este de părere că Edi Iordănescu are nevoie de experiența celor doi veterani.

Reclamă
Reclamă

Ajunși la 38 de ani, Tamaș și Săpunaru continuă să impresioneze în Liga 1, la Petrolul Ploiești și Rapid. Victor Pițurcă este ferm convins că cei doi merită convocarea la națională.

„Dacă toți jucătorii ar fi ca el fizic în teren, altele ar fi rezultatele. Desigur, e un jucator valoros, știe jocul. Nu sunt adeptul juctorilor din Chinam, e alt fus orar, dar Stanciu trebuie să fie convocat la echipa națională.

Am înțeles că atunci avea probleme cu viza, cu COVID-ul, dar având 3-4 jocuri putea să fie folosit la jocul 3 sau 4, 15-20 de minute. Sunt puțini jucători de genul ăsta, cum eu cred că Săpunaru, Grigore, Tamaș, unul dintre ei ar fi benefic să vină la echipa națională, să vorbească cu acești jucători tineri, să te folosești de experiența lor în ultimele 30 de minute.

Reclamă

Eu vorbesc din punctul meu de vedere. Sigur, am și eu experiență, am fost 12 ani la echipa națională. Dar au fost trei antrenori tineri care au fost la echipa națională și nu au reușit mare lucru”, a declarat Victor Pițurcă, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30

VIDEOAFS – Sporting 1-1. Campioana en-titre se încurcă pe terenul “lanternei roșii” din Liga Portugal

0:01

Lovitură cruntă pentru Rapid! Un titular s-a accidentat și a ieșit pe brațele medicilor în derby-ul cu Dinamo

23:50 26 apr.

“Am fost aproape morţi” Reacţia lui Zeljko Kopic după Dinamo – Rapid 3-1! Ce a spus despre Cătălin Cîrjan

23:38 26 apr.

„O umilință, o rușine! Parcă am uitat fotbalul!” Gâlcă a răbufnit după înfrângerea cu Dinamo

23:36 26 apr.

Scandal la Dinamo – Rapid. Doi fani ai alb-roșiilor, implicați într-un conflict la toalete

23:22 26 apr.

Cătălin Cîrjan, mesaj de suflet pentru fanii lui Dinamo după ce a marcat contra fostei sale echipe, Rapid!

1 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 2 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 3 Fanii Rapidului au vrut să îşi taxeze favoriţii, dar au “comis-o” cu o gravă greşeală gramaticală! Mesajul afişat 4 Întâlnire de gradul III pentru viitorul FCSB-ului! Becali vrea să-l convingă luni pe noul antrenor 5 FotoAfacerea în care şi-a pierdut toţi banii un fost milionar român celebru! A ajuns şi să divorţeze din cauza asta 6 Lovitura momentului în fotbalul românesc! 10 milioane de euro pentru CFR Cluj
Citește și