Închide meniul

Gala iFight HEROES ”Bătaie-n Balcani” cu Pascu și Sandu Lungu, pe 16 decembrie la Antena 1 și Antenaplay.ro

Antena Sport Publicat: 25 noiembrie 2022, 10:41

Comentarii
Gala iFight HEROES ”Bătaie-n Balcani” cu Pascu și Sandu Lungu, pe 16 decembrie la Antena 1 și Antenaplay.ro

Evenimentul conține 11 meciuri de MMA profesionist și e transmis de Antena 1 și Antenaplay.ro.

Gala iFight Heroes ”Bătaie-n Balcani” are loc pe 16 decembrie la Sala Polivalentă din București. Evenimentul conține 11 meciuri de MMA profesionist și e transmis de Antena 1 și Antenaplay.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cele mai importante meciuri vor lupta Ion Pascu și Sandu Lungu. Pascu se bate cu un brazilian celebru. Mauricio Reis are un palmares impresionant, luptând de-a lungul carierei cu nume importante și în promoții foarte puternice. Printre adversari se numără și fostul campion din UFC, Rafael dos Anjos.

Mauricio a luptat în promoții ca ACB, Pancrase, Brave sau Oktagon, fiind campionul promoției Venator în 2018. Pe lângă palmaresul din artele marțiale mixte, luptătorul brazilian are rezultate de excepție și în Jiu Jitsu brazilian, având propria sa academie.

Și Sandu Lungu are un meci extrem de dificil. Acesta dă piept cu Gyula Szuhanyi din Ungaria. Acesta are 1,86m și 120kg și peste 50 de meciuri la profesioniști pe diferite regulamente de luptă, fiind printre altele de 3 ori campion al Ungariei. În schimb, “Muntele Bihorului” are 10 victorii la rând la profesioniști, atât pe reguli de arte marțiale mixte cât și în kickboxing.

Gala iFight Heroes ”Bătaie-n Balcani” pe 16 decembrie, la Antena 1 și Antenaplay.ro

Evenimentul va fi transmis de Antena 1 și Antenaplay.ro. Gala începe la ora 18:30 în direct și în exclusivitate pe Antenaplay.ro. Cele mai tari meciuri ale serii vor fi pe Antena 1.

Reclamă
Reclamă

Galele iFight Heroes au stabilit mai multe recorduri de audiență anul acesta. Cele 3 ediții din 2022 sunt lideri detașați de audiență TV pe segmentul galelor de contact din România, incluzând evenimentele de kickbox și box. De asemenea, ultima ediție, din septembrie, de la Mioveni, a consemnat un record all time de audiență TV la o gală de MMA din România, conform paginilor de social media Heroes Fight League.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:48
S-au încins spiritele în Universitatea Craiova – FC Botoşani! Baiaram şi Coelho, scoşi din sărite de decizia lui Bîrsan
20:45
LIVE VIDEOArouca – Sporting 0-1. Campioana en-titre deschide scorul pe final de primă repriză
20:45
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – FC Botoșani 0-0. Mailat, ratare fabuloasă!
20:33
CSM București, a cincea victorie consecutivă în Liga Campionilor. “Tigroaicele” au defilat cu Podravka
20:14
VideoJurnal Antena Sport | Indianul care a salvat o fetiţă de la înec a îmbrăcat tricoul Craiovei
20:13
Prima reacție a lui Andrei Coubiș după ce a debutat în Liga 1: “Nu urmărisem deloc fotbalul din România”
1 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 2 Atacant de 2 milioane de euro la FCSB, după ruşinea de la Zagreb. Gigi Becali a făcut anunţul 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 4 “A făcut o greşeală capitală” Reacţia lui Ion Ţiriac după scandalul dintre Sorana Cîrstea şi Naomi Osaka! 5 S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime 6 Denis Alibec pleacă de la FCSB! Atacantul va fi antrenat de un român
Citește și