Viorel Moldovan l-a criticat pe Dan Petrescu, după CFR – Sepsi 2-1: „Nu mai judeci bine dacă pleci cu idei preconcepute!”

Sebastian Cristian Publicat: 16 aprilie 2023, 16:39

Comentarii
Viorel Moldovan l-a criticat pe Dan Petrescu, după CFR – Sepsi 2-1: Nu mai judeci bine dacă pleci cu idei preconcepute!”

Viorel Moldovan / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Viorel Moldovan l-a criticat pe Dan Petrescu, după CFR – Sepsi 2-1. Fostul internațional a fost dezamăgit de discursul avut de antrenorul clujenilor, care s-a plâns de arbitraj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a reușit să se impună în meciul cu Sepsi și s-a apropiat la un singur punct de liderul Farul. „Marinarii” au 39 de puncte, însă un meci mai puțin desfășurat.

Viorel Moldovan l-a criticat pe Dan Petrescu, după CFR – Sepsi 2-1: „Nu mai judeci bine dacă pleci cu idei preconcepute!”

La finalul meciului cu Sepsi, Dan Petrescu a declarat că echipa sa ar fi trebuit să primească 3 penalty-uri, acuzând arbitrajul. Viorel Moldovan nu a fost impresionat de discurs și consideră că este vorba despre o strategie pe care o folosește „bursucul”.

„Nu mai judeci bine dacă pleci cu idei preconcepute. Orice face arbitrul respectiv ţie deja nu îţi convine! Revendici nişte faulturi superficiale, dar dacă tu eşti concentrat doar pe arbitraj le vezi altfel, le dai o altă dimensiune. Da, e o tactică.”, a declarat Viorel Moldovan, potrivit orangesport.ro.

Dan Petrescu, extrem de nervos după CFR Cluj – Sepsi 2-1: „Am avut trei penalty-uri clare. M-am săturat”

Dan Petrescu a fost extrem de nervos după CFR Cluj – Sepsi. Antrenorul lui CFR Cluj a acuzat că echipa lui a avut trei penalty-uri neacordate.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu a punctat că jucătorii săi, Bîrligea şi Deac, au ieşit accidentaţi. La interviul de după meci Dan Petrescu a refuzat să vorbească despre meciul FCSB – Farul.

„Normal că sunt foarte nervos. Am avut trei penalty-uri clare. M-am săturat. Dacă cei de la club nu vorbesc, eu vorbesc! Dacă nu era VAR ziceai că n-a văzut, dar cu VAR. Meciul forate bun. Aveau 1-0, nu ştiu cum. Bine că am avut reacţie. Puteam să facem 3-1. Bine că am câştigat, dar am pierdut doi jucători.

E o victorie importantă, dar dacă mai pierzi şi doi jucători… Cu banca subţire va fi foarte dificil în viitor. Mă rog la Dumnezeu ca nici Bîrligea, nici Deac să nu fie grav. La Bîrligea 90% nu e grav, dar la Deac arată mai rău (n.r.: accidentarea).

Reclamă

Toţi jucătorii au jucat foarte bine. N-am ce să-i zic niciunui jucător. Aşa e făcut playoff-ul ăsta, să suferim. N-am greşit decât la gol, a fost o greşeală colectivă.

6 cartonaşe galbene. Când eram fotbalist nu luam atâtea. Nu-mi doresc nimic la FCSB – Farul, îmi doresc doar să fie Deac sănătos”, a spus Dan Petrescu după meci, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:32

Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte

10:00

Fabio Cannavaro a avut cuvinte de laudă după ce Uzbekistan a pierdut cu Columbia: “Calitate foarte bună”

9:32

Remarcaţii primei runde de la Cupa Mondială. Leo Messi, în top, urmat de alte staruri şi un jucător surpriză

9:22

Preşedintele Braziliei, declaraţie incredibilă: “Mă gândeam să-l recrutez pe Messi să joace pentru Brazilia”

9:09

Zlatko Dalic, atac direct asupra jucătorilor săi după Anglia – Croaţia 4-2. “A fost catastrofal”

9:04

Rapid începe negocierile pentru atacantul dorit de Pancu: “I-a atras atenţia!”

1 Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB 2 FCSB, transfer nou! Jucătorul vine direct la reunire și acoperă un post deficitar 3 Rapid l-a transferat pe Tobias Christensen. Unde a plecat şi câţi bani încasează Şucu 4 Imaginea care spune totul! Reacţia genială a lui Erling Haaland după hattrick-ul lui Lionel Messi la Cupa Mondială 2026 5 Tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar din Conference League. Cu cine joacă CFR Cluj și FCSB 6 Oţelul Galaţi l-a transferat pe ivorianul Habib Sylla
Citește și