Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului

Alex Masgras Publicat: 2 martie 2024, 12:12 / Actualizat: 2 martie 2024, 14:15

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost live, în AntenaPLAY

Zane Maloney/ Profimedia

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost live, în AntenaPLAY. Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului, după ce a triumfat şi în cursa de sprint.

Formula 1, Formula 2 şi Formula 3 se vor vedea în următorii trei ani în AntenaPLAY. 24 de curse de Formula 1 vor fi în 2024 în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Update! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului de Formula 2! A fost urmat pe podium de Marti şi Aron.

Update: Duel spectaculos pentru locul opt! Cinci piloţi s-au duelat în turul 23, iar pentru moment, a avut câştig de cauză Kimi Antonelli.

Update: Oliver Bearman şi Amaury Cordeel s-au lovit în turul 16! Au intrat amândoi la boxe imediat după şi au continuat cursa.

Update: Safety Car-ul a intervenit şi cursa a fost întreruptă, după ce Hadjar nu a mai putut continua, ca urmare a duelului cu Bartoleto.

Update: Start nebun în Formula 2! Maloney, cel care a plecat de pe trei, a preluat conducerea în primul tur, după ce Bartoleto a avut un start slab. Hadjar a fost atins de Bartoleto, s-a răsucit şi va ieşi din cursă.

Update! A început cursa de Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului.

Cel mai rapid în calificările de joi a fost indianul Kush Maini, dar acesta a fost descalificat la câteva ore după încheierea sesiunii, după ce stewarzii au descoperit nereguli la monopostul său. El va pleca ultimul din grilă, aşa cum s-a întâmplat şi în cursa de sprint de vineri, câştigată de Zane Maloney, LIVE în AntenaPLAY.

Coechipierul lui Maini de la Invicta Racing, Gabriel Bortoleto, va pleca astfel din pole-position, în timp ce de pe locul doi va pleva Isack Hadjar, pilotul celor de la Campos Racing.

Lista curselor din Formula 2 din 2024

În 2024, vor fi 14 curse, toate pe circuit de Formula 1 şi live în AntenaPLAY.

• Bahrain International Circuit, Sakhir (1-2 martie)
  • Jeddah Corniche Circuit, Jeddah (8-9 martie)
  • Albert Park Circuit, Melbourne (23-24 martie)
  • Imola Circuit, Imola (18-19 mai)
  • Circuit de Monaco, Monaco (25-26 mai)
  • Circuit de Barcelona-Catalunya, Montmelo (22-23 iunie)
  • Red Bull Ring, Spielberg (29-30 iunie)
  • Silverstone Circuit, Silverstone (6-7 iulie)
  • Hungaroring, Mogyoród (20-21 iulie)
  • Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot (27-28 iulie)
  • Monza Circuit, Monza (31 august – 1 septembrie)
  • Baku City Circuit, Baku (14-15 septembrie)
  • Lusail International Circuit, Lusail (30 noiembrie – 1 decembrie)
  • Yas Marina Circuit, Abu Dhabi (7-8 decembrie)

16:47 Adrian Mititelu, arătat cu degetul de un fost antrenor de la FC U Craiova: „Nu m-a ascultat! Am spus cineva trebuia exclus!” 16:43 SUA – Slovacia şi Norvegia – Finlanda LIVE VIDEO (17:20) în AntenaPLAY! Alte două meciuri încep la ora 21:20 15:06 „Merită un suc!” Romario Benzar, reacție nervoasă după ce Abdallah a revenit pe teren la Dinamo 14:52 Cele două „finale” ale lui Răzvan Lucescu şi PAOK pentru titlul din Grecia sunt exclusiv în AntenaPLAY 14:16 Sorana Cîrstea a fost eliminată în optimi la Roma! Meciul a fost întrerupt timp de 40 de minute 14:06 (P) O lună până la startul EURO 2024: Tot ce trebuie să știi înaintea turneului continental 13:51 Marius Șumudică e gata să o antreneze gratis pe Rapid: „Să demonstrez ce pot face cu căpriorii!” Ce ofertă uriașă a refuzat 13:35 UPDATEPrimii jucători de bază care au plecat de la FC U Craiova după retrogradare! Anunţul oficial făcut de olteni 13:18 Momente incredibile la meciul Soranei Cîrstea de la Roma! Partida a fost întreruptă, după ce doi protestatari au intrat pe teren 13:07 EXCLUSIVGigi Becali, anunţ de ultimă oră despre transferurile de Europa pe care le face la FCSB! Ce a spus despre situaţia lui Munteanu Vezi toate știrile