Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului

Alex Masgras Publicat: 2 martie 2024, 12:12 / Actualizat: 2 martie 2024, 14:15

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost live, în AntenaPLAY

Zane Maloney/ Profimedia

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost live, în AntenaPLAY. Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului, după ce a triumfat şi în cursa de sprint.

Formula 1, Formula 2 şi Formula 3 se vor vedea în următorii trei ani în AntenaPLAY. 24 de curse de Formula 1 vor fi în 2024 în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Update! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului de Formula 2! A fost urmat pe podium de Marti şi Aron.

Update: Duel spectaculos pentru locul opt! Cinci piloţi s-au duelat în turul 23, iar pentru moment, a avut câştig de cauză Kimi Antonelli.

Update: Oliver Bearman şi Amaury Cordeel s-au lovit în turul 16! Au intrat amândoi la boxe imediat după şi au continuat cursa.

Update: Safety Car-ul a intervenit şi cursa a fost întreruptă, după ce Hadjar nu a mai putut continua, ca urmare a duelului cu Bartoleto.

Update: Start nebun în Formula 2! Maloney, cel care a plecat de pe trei, a preluat conducerea în primul tur, după ce Bartoleto a avut un start slab. Hadjar a fost atins de Bartoleto, s-a răsucit şi va ieşi din cursă.

Update! A început cursa de Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului.

Cel mai rapid în calificările de joi a fost indianul Kush Maini, dar acesta a fost descalificat la câteva ore după încheierea sesiunii, după ce stewarzii au descoperit nereguli la monopostul său. El va pleca ultimul din grilă, aşa cum s-a întâmplat şi în cursa de sprint de vineri, câştigată de Zane Maloney, LIVE în AntenaPLAY.

Coechipierul lui Maini de la Invicta Racing, Gabriel Bortoleto, va pleca astfel din pole-position, în timp ce de pe locul doi va pleva Isack Hadjar, pilotul celor de la Campos Racing.

Lista curselor din Formula 2 din 2024

În 2024, vor fi 14 curse, toate pe circuit de Formula 1 şi live în AntenaPLAY.

• Bahrain International Circuit, Sakhir (1-2 martie)
  • Jeddah Corniche Circuit, Jeddah (8-9 martie)
  • Albert Park Circuit, Melbourne (23-24 martie)
  • Imola Circuit, Imola (18-19 mai)
  • Circuit de Monaco, Monaco (25-26 mai)
  • Circuit de Barcelona-Catalunya, Montmelo (22-23 iunie)
  • Red Bull Ring, Spielberg (29-30 iunie)
  • Silverstone Circuit, Silverstone (6-7 iulie)
  • Hungaroring, Mogyoród (20-21 iulie)
  • Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot (27-28 iulie)
  • Monza Circuit, Monza (31 august – 1 septembrie)
  • Baku City Circuit, Baku (14-15 septembrie)
  • Lusail International Circuit, Lusail (30 noiembrie – 1 decembrie)
  • Yas Marina Circuit, Abu Dhabi (7-8 decembrie)

13:06 PAOK – AEK LIVE VIDEO (19:30) în AntenaPLAY! Răzvan Lucescu, ultima şansă la titlul din Grecia 12:15 VIDEOLionel Messi, un nou meci fabulos în MLS! Argentinianul a făcut spectacol în faţa a 65.000 de oameni 12:08 Gigi Becali îl umple de bani pe Elias Charalambous, după ce FCSB a devenit campioana României: „E atât de credincios!” 11:56 FC Porto – Sporting LIVE VIDEO (22:30) în AntenaPLAY! Meciul zilei din Liga Portugal 11:38 Video„Simona Halep în acţionariat la Farul?” Stere Halep a făcut anunţul imediat după ce FCSB a devenit campioana României 11:16 Anunţul momentului în fotbalul românesc, la 12 ore după ce FCSB a cucerit titlul: „Va reveni la Steaua. Sunt discuţii” 10:47 FotoFCSB a sărbătorit pe manele titlul! Tavi Popescu, „transformat” pe dedicaţia lui Florin Tănase. Miculescu a „aruncat” cu bani! 10:21 Andre Villas-Boas este noul preşedinte de la FC Porto! A pus capăt unei domnii de peste 40 de ani 10:05 Foto„Campioanele din spatele campionilor!” Iubitele şi soţiile jucătorilor de la FCSB au radiat de fericire la sărbătoarea de titlu 9:56 Video„Ai cuvintele la tine, copile” Darius Olaru, schimb de replici savuros cu Alex Băluţă. Imagini memorabile cu jucătorii de la FCSB Vezi toate știrile