Marius Șumudică a decis să plece la Spitalul Universitar de Urgență București după ce starea lui Mircea Lucescu s-a înrăutățit.
În noaptea de sâmbătă spre duminică, aritmiile fostului selecționer au devenit severe, motiv pentru care a fost mutat la secția de Anestezie şi Terapie Intensivă (ATI).
Marius Șumudică, alături de Mircea Lucescu: “Mi-a fost ca un tată”
Mircea Lucescu trece de câteva zile prin momente extrem de dificile. Vineri dimineața, antrenorul de 80 de ani a suferit un infarct miocardic acut chiar în ziua în care ar fi trebuit să fie externat din spital, motiv pentru care a rămas în instituția medicală.
Fostului selecționer i-a fost montat un al cincilea stent, iar sâmbătă veștile dinspre spital păreau mai bune. Lucescu se ridicase din pat, mâncase şi primise şi vizita soţiei Neli.
Totuși, ziua de duminică pare una dificilă pentru Lucescu după ce a ajuns din nou la ATI. La spital și-au făcut deja apariția soția sa și nepoata Marilu, iar Marius Șumudică, fostul său elev de la Rapid, și-a făcut și el apariția.
“Nu mai pot sta acasă, trebuie să fiu lângă nea Mircea. Mi-a fost ca un tată toată viaţa“, a spus Șumudică pentru fanatik.ro.
Mircea Lucescu a pregătit-o pe Rapid în două mandate: iulie 1997 – noiembrie 1998 și aprilie 1999 – iunie 2000. În Giulești, “Il Luce” a câștigat un campionat, o Cupă a României și o Supercupă.
- Mesajul lui Ilie Năstase pentru Mircea Lucescu. Fostul selecţioner al României se află în comă indusă
- Rapid – “U” Cluj LIVE TEXT (20:30). Duel tare pentru primul loc din Liga 1. Echipele de start
- „O noapte dramatică pentru Mircea Lucescu” – Italienii, cu sufletul la gură, după ce tehnicianul a intrat în comă indusă
- Ce a postat Dennis Man, după ce a devenit campion cu PSV în Olanda
- Mircea Lucescu, din nou la Terapie Intensivă! “Il Luce” e în comă indusă. Răzvan Lucescu vine în România

































