Video

Povestea lui Travante Williams, baschetbalistul care a fugit de frigul din Alaska şi a venit în România: “Iubesc mâncarea de aici”

Publicat: 14 martie 2025, 21:08

Comentarii

Povestea lui Travante Williams, baschetbalistul care a fugit de frigul din Alaska | Captură AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

A fugit de frigul din Alaska la căldura din Portugalia şi Spania, dar acum nu ar da pentru nimic gulaşul şi dansurile româneşti. E povestea baschetbalistului care e gata să o facă pe Oradea campioană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Născut şi crescut în Alaska, americanul Travante Williams dă coşuri pentru naţionala Portugaliei şi a mai jucat în Spania şi Georgia înainte să ajungă la Oradea.

Povestea lui Travante Williams, baschetbalistul care a fugit de frigul din Alaska

“Călătoresc de când eram copil, am studiat la patru facultăţi diferite. Călătoresc de o viaţă. În Alaska sunt oameni cu origini diferite. E ca un gulaş, găseşti de toate acolo. Era foarte frig şi eu nu sunt un tip căruia să-i placă zăpada”, a spus Travante Williams în exclusivitate pentru AntenaSport.

Pe primul loc cu Oradea, americanul ştie ce o să pună pe masă la sărbătoarea de titlu.

“În România cel mai mult îmi plac oamenii. Sunt foarte de treabă. Iubesc mâncarea de aici, caş pane, asta e favorita mea. Îmi plac papanaşii“, a mai spus Travante.

Reclamă
Reclamă

Americanul e primul şi la dansuri.

Puţin aşa şi puţin aşa. Ştiu dansuri tradiţionale româneşti“, a mai spus Travante Williams. “Pot să merg oriunde şi să încep să dansez cha cha cha“, a mai spus Travante Williams.

Travante a pierdut numărul tatuajelor. Îşi desenează cel puţin câte unul în fiecare ţară unde ajunge să joace.

Reclamă

“Aici il am pe Stone Cold, Steve Austin şi aici pe Maike Tyson. Pe astea două le-am făcut în România. (n.r. – De ce Tyson?) Ca să joci în România trebuie să fii un sălbatic“, a mai spus Travante.

Şi în Alaska a dat peste românce. “Am cunoscut o fată, în liceu, era din România“, a mai spus Travante Williams.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:46

Schimbare uriaşă făcută de FIFA! Ce se va întâmpla la Campionatul Mondial, începând cu fazele eliminatorii

13:36

Marocul vrea titlu mondial: “Cum vom atinge acest obiectiv? Dând 200% în fiecare meci”

13:22

“N-ai nicio şansă” Întrebarea care l-a făcut pe Jurgen Klopp să plece: “Mă aduci în situaţia asta”

13:01

Curacao – Coasta de Fildeș LIVE VIDEO (23:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Luptă pentru şaisprezecimile Mondialului

12:59

Gigi Becali a dat cărţile pe faţă: “Tănase vrea să-l împrumut cu bani! Trebuie să înţeleagă că poţi intra în faliment”

12:46

Gigi Becali pregăteşte două transferuri-bombă la FCSB. “Nu mai aduc ciurucuri, ca Kiki”

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 FCSB, negocieri avansate cu jucătorul de 1.500.000 de euro
Citește și