Video

AntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 14 ianuarie

Andrei Nicolae Publicat: 14 ianuarie 2026, 17:30

Comentarii

Ionuț Cercel, în timpul unui meci / Hepta

Pe as.ro afli cele mai tari știri ale zilei de 14 ianuarie, de la jucătorul accidentat la FCSB în Antalya până la premiul obținut de David Popovici.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

1. Alarmă la FCSB

FCSB are probleme înainte de reluarea campionatului. Ionuț Cercel s-a accidentat la genunchi și a părăsit de urgență cantonamentul din Antalya. Fundașul nu va juca la meciul cu FC Argeș.

2. Se vinde Petrolul

Petrolul a fost scos la vânzare și conducerea deja a început discuțiile pentru cedarea echipei. “E o sumă undeva la patru milioane de euro”, a anunțat vicepreședintele clubului.

Reclamă
Reclamă

3. Ilie revine în fotbal

Pe as.ro afli ce rol va ocupa Ilie Dumitrescu odată cu revenirea sa în fotbal. Fostul mare jucător va fi angajat la FRF.

4. Jaqueline se ține sus

Reclamă

Jaqueline Cristian s-a calificat în sferturi la Adelaide, după ce a învins-o pe Daria Kasatkina. Românca a câștigat al doilea set al meciului cu 6-0. Urmează partida cu australianca Birell.

5. Deasupra tuturor

David Popovici a fost ales cel mai bun înotător european al anului 2025. European Aquatics l-a plasat pe român peste francezul celebru Leon Marchand.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:07

Programul sferturilor de finală din Europa League! Celta lui Ionuţ Radu, duel cu Freiburg

0:40

AS Roma, eliminată dramatic de Bologna din Europa League, cu Istvan Kovacs la centru! Toate rezultatele

0:06

Thiago Silva a jucat meciul cu numărul 1000 din carieră! Brazilianul a intrat într-un club select. Cine a mai reușit asta

0:00

Andrei Raţiu – Răzvan Marin, duel românesc în sferturile Conference League! Toate rezultatele serii

23:52 19 mart.

Reacţia lui Ştefan Baiaram după Craiova – Dinamo 0-1! Ce a spus despre tensiuni şi eliminarea lui Bancu

23:36 19 mart.

EXCLUSIVMesajul lui Gică Craioveanu pentru Rădoi, după ce antrenorul s-a întors la FCSB, deşi spunea că nu o va face

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 4 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui 5 Accidentare incredibilă în Liverpool – Galatasaray. Jucătorul, scos pe targă și dus la ambulanță 6 Mirel Rădoi a venit cu replica, după ce Gigi Becali a spus despre el că “nu vrea să ia Craiova titlul”
Citește și