fc arges

Sir Alex Ferguson, fost manager ManchesterUnited
Fotbal • pe 13.04.2021 la 09:22

Românul care l-a impresionat pe Sir Alex Ferguson. "A vrut să mă transfere imediat după meci"

• Românul care i-a luat ochii lui Ferguson
  • De ce nu s-a realizat transferul
FC Hermannstadt - FC Argeş 4-1. Dezastru pentru piteșteni. Echipa lui Prepeliță e cu un pas în play-out
Fotbal intern • pe 03.04.2021 la 12:02

• FC Hermannstadt - FC Argeş 4-1
  • Piteștenii, cu un pas în play-out
Cephas Malele
Fotbal intern • pe 23.03.2021 la 14:30

Ofertă istorică pentru Malele, atacantul dorit de FCSB şi Craiova. "Nu cred că s-a mai întâmplat în istoria fotbalului argeșean"

• Cephas Malele a marcat 11 goluri în acest sezon
  • Malele are 27 de ani
Jerry Gane şi-a dat demisia de la Dinamo, după al 7-lea meci consecutiv fără victorie: "Am făcut tot ce am putut"
Fotbal intern • pe 15.03.2021 la 22:47

• Dinamo - FC Argeş 1-2
  • Jerry Gane şi-a dat demisia
Dinamo - FC Argeş 1-2! Agentul 007 a revenit, în altă variantă! "Câinii", 7 meciuri consecutive fără victorie! Malele a distrus echipa lui Gane
Fotbal intern • pe 15.03.2021 la 20:20

• Malele a distrus echipa lui Jerry Gane
Urmează un nou episod din FCSB - CFR Cluj
Fotbal intern • pe 05.03.2021 la 12:04

Cele mai importante meciuri din Liga 1 în luna martie 2021. FCSB - CFR Cluj este "capul de afiş"!

• FCSB - CFR Cluj, cel mai tare meci din Liga 1 în luna martie
  • Cele mai tari meciuri din Liga 1 în luna martie
CFR Cluj - FC Argeş 5-0 | Edi Iordănescu vrea să şteargă "toate urmele" lui Dan Petrescu la CFR: "Lucrăm la asta!" Ce a spus de transferul lui Arlauskis
Fotbal intern • pe 01.03.2021 la 23:04

• CFR Cluj - FC Argeş 5-0
  • Reacţia lui Edi Iordănescu
Marinos Ouzounidis, în timpul unui meci
Fotbal intern • pe 24.02.2021 la 10:15

Oltenii pregătesc un super-transfer! Universitatea Craiova vrea un golgheter din Liga 1

• Atancatul dorit de Craiova e cotat la 400.000 de euro
  • A marcat 8 goluri în acest sezon
FC Argeș și-a luat atacant din Brazilia
Fotbal • pe 08.02.2021 la 20:05

FC Argeș și-a luat fundaş crescut de Roma
    Fotbal • pe 28.01.2021 la 20:11

"Nu am mai văzut aşa ceva în alte părţi!" Cei de la FCSB ies la atac după ce au jucat pe un teren de coşmar: "Nu avem nicio scuză, dar ne dezavantajează"
      Fotbal intern • pe 26.01.2021 la 21:53

• FC Argeş - FCSB 0-0
      • Cei de la FCSB s-au plâns de teren
      FC Argeș - FCSB 0-0. Dennis Man şi Florinel Coman, ghinion teribil. Echipa lui Petrea poate pierde primul loc în Liga 1
      Fotbal intern • pe 26.01.2021 la 21:35

• FC Argeș - FCSB 0-0
      • Coman şi Man au dat-o în bară
      Toni Petrea a schimbat un sfert din echipă la pauza meciului cu Argeş. Şi-a scos şi căpitanul de pe teren
      Fotbal intern • pe 26.01.2021 la 21:07

• Toni Petrea, trei schimbări la pauză
      • Petrea l-a scos şi pe Florin Tănase
      FC Argeş - FCSB a fost în pericol! S-au făcut eforturi uriaşe pentru ca meciul să se joace
      Fotbal intern • pe 26.01.2021 la 18:46

• FC Argeş - FCSB, în pericol de a fi amânat
      • Imagini de senzaţie de la Piteşti
      becali
      Fotbal intern • pe 06.01.2021 la 09:16

Gigi Becali e gata să mai renunțe la un jucător: ”M-am înțeles cu domnul Argăseală!”

• Ce jucător mai poate pleca de la FCSB
      • Unde ar putea ajunge jucătorul
      Chindia Târgovişte, Liga 1
      Fotbal intern • pe 19.12.2020 la 15:00

Chindia - FC Argeş 2-2. Egal nebun la Târgoviște! Gazdele au avut un gol anulat în finalul partidei

• Chindia - FC Argeș 2-2
      • Piteștenii o egalează pe Poli Iași în clasament
      Moment memorabil în Liga 1! Un arbitru i-a spus portarului de la FC Argeș să nu mai înjure. Motivul pentru care a făcut acest gest
      Fotbal intern • pe 16.12.2020 la 22:50

• FC Argeș - Hermannstadt 2-2
      • Momente memorabile în Liga 1
      Jucătorii lui FC Argeș se bucură după gol
      Fotbal • pe 16.12.2020 la 15:47

FC Argeș - Hermannstadt 2-2. Revenire formidabilă pentru echipa lui Prepeliță. Malele, dublă de senzație

• Revenire formidabilă a piteștenilor
      Dezvăluiri șocante din vestiarul de la Dinamo: ”Înainte de ultimul meci au avut doar două ouă!” Cine le-a dat să mănânce jucătorilor
      Fotbal intern • pe 08.12.2020 la 18:14

• Situație dramatică la Dinamo
      • Jucătorii nu au avut mâncare înaintea unui meci
      Andrei Prepeliţă, FC Argeş
      Fotbal intern • pe 04.12.2020 la 23:42

"N-am mai trăit un gol de la jumătatea terenului!" Prepeliţă, impresionat de dinamovistul Camara. Cum l-a atacat pe arbitru fostul campion cu FCSB

• Andrei Prepeliţă: "Îmi pare rău de copilul ăsta din poartă"
      • Camara a marcat de la 50 de metri singurul gol din FC Argeş-Dinamo
      Antrenor FC Argeş, Augustin Eduard
      Fotbal intern • pe 04.12.2020 la 23:09

"Ne-a mitraliat! Omul ne-a terminat pe toţi!" Piteştenii au acuzat arbitrajul după eşecul cu Dinamo. "A fost placaj în careu!"

• FC Argeş-Dinamo 0-1
      • Gazdele au cerut penalty în ultimul minut
      Juan Camara, Dinamo
      Fotbal • pe 04.12.2020 la 19:40

FC Argeș - Dinamo 0-1. ”Câinii” au câştigat primul meci fără Contra. Camara a înscris un gol uluitor. Dinamo, trei victorii la rând

• FC Argeş - Dinamo 0-1
      • Dinamo a terminat meciul în zece jucători
      Adrian Mutu în timpul primului său meci ca antrenor, Concordia Chiajna vs FC Voluntari
      Fotbal • pe 04.12.2020 la 10:57

Adrian Mutu, dezvăluiri despre oferta de la CFR Cluj! ”Lumea nu s-a gândit la asta”. Ce altă echipă l-ar fi vrut pe ”Briliant”

• Adrian Mutu, sincer despre oferta campioanei CFR
      • O altă echipă din Liga 1 l-ar fi vrut pe selecționer
      Poli Iași - FC Argeș 1-1. Fantastic. Andrei Cristea a marcat la meciul 400 în Liga 1
      Fotbal • pe 20.11.2020 la 19:25

• Poli Iaşi - FC Argeş 1-1
      • Andrei Cristea a marcat la meciul 400 în Liga 1
      "Dacă plec de la CFR, plec cu capul sus. Nu vreau scandal!" Dan Petrescu a vorbit din nou despre demisie şi critică transferurile făcute: "A venit de pe plajă"
      Fotbal intern • pe 08.11.2020 la 20:14

• FC Argeş - CFR Cluj 0-2
      • Petrescu se gândeşte să plece de la CFR Cluj
      Jucătorii lui CFR Cluj
      Fotbal • pe 08.11.2020 la 17:45

Argeș - CFR 0-2. Si-au facut Rondon(UL) de seara! Băieții lui Dan Petrescu, victorie fără drept de apel la Pitești

• FC Argeș - CFR Cluj 0-2
      • Campioana își revine după eșecul de la Roma
      arges-voluntari-liga1
      Fotbal intern • pe 30.10.2020 la 17:26

FC Argeș - FC Voluntari 2-1. Piteştenii, o nouă victorie pe teren propriu! Meza Colli şi Grecu au marcat golurile victoriei

Fotbal • pe 25.10.2020 la 19:48

Viitorul - FC Argeș 2-2. Malele, Rubene! Viitorul salvează un punct la Constanța. Hagi și Popescu, negri la față în tribună

• Viitorul - FC Argeș 2-2
      • Constănțenii au egalat în prelungirile meciului
      FC Argeș
      Fotbal • pe 16.10.2020 la 20:17

FC Argeș - Astra Giurgiu 1-0. Gazdele au obținut primul succes de la revenirea în Liga 1! Astra rămâne "lanterna roșie"

• Ionuț Șerban a înscris, din penalty, golul victoriei
      • Astra a rămas cu un singur punct în clasament
      Ionuţ Badea a fost demis de la FC Argeş, după debutul dezastruos de sezon! Cine îi ia locul
      Fotbal intern • pe 05.10.2020 la 00:13

• Ionuţ Badea a fost demis de la FC Argeş
      • Cine e noul antrenor al piteştenilor
      Alex Cicâldău
      Fotbal • pe 25.09.2020 la 23:51

”La pauză am vorbit să nu ne relaxăm, însă nu ne-a ieșit”. Alex Cicâldău, nemulțumit după victoria cu FC Argeș

• FC Argeș - Universitatea Craiova 1-2
      • Cicâldău a dat un gol și o pasă de gol
      Ionuț Badea
      Fotbal • pe 25.09.2020 la 23:35

”Nu sunt anti-regulist!” Ionuț Badea, comentariu acid către Mihai Stoichiță după meciul pierdut cu Craiova

• FC Argeș a pierdut cu 1-2 în fața Universității Craiova
      • Ionuț Badea a vorbit despre regula U21
      Alexandru Cicâldău
      Fotbal • pe 25.09.2020 la 21:00

FC Argeș - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au obţinut o nouă victorie şi au punctaj maxim în Liga 1! Cicâldău şi Koljic, remarcaţii liderului

• Craiova are victorii pe linie în acest început de sezon
      • FC Argeș a reușit să acumuleze un singur punct
      Cătălin Straton, lăudat de un fost oficial FCSB: "e unul dintre cele mai bune transferuri"
      Fotbal intern • pe 21.09.2020 la 08:41

• Cătălin Straton a debutat la FCSB
      • Portarul roş-albaştrilor a impresionat în partida cu FC Argeş
      Mihai Stoica
      Fotbal • pe 21.09.2020 la 08:23

Mihai Stoica, mesaj ironic după ce puștii FCSB-ului au învins FC Argeș la scor de neprezentare: ”Exact așa, cină cu Briceag și Cană”

• FCSB - FC Argeș 3-0
      • ”Roș-albaștrii” au avut 10 jucători indisponibili
      Cătălin Straton
      Fotbal • pe 20.09.2020 la 22:31

Straton e numărul unu! Două parade de top pentru fostul dinamovist la primul meci în tricoul FCSB

• Cătălin Straton nu a mai fost dorit la Dinamo
      • Portarul de 30 de ani a semnat ieri cu FCSB
      Mihai Pintili
      Fotbal • pe 20.09.2020 la 21:34

”Pe cine să băgăm? Echipa a doua a avut meci ieri!” Mihai Pintilii, declarații directe înainte de al doilea meci pe banca tehnică a FCSB-ului

• Mihai Pintilii a declarat că nu a făcut el echipa de start
      • FCSB - FC Argeș în etapa a patra a Ligii 1
      Dennis Man
      Fotbal • pe 20.09.2020 la 21:20

FCSB - FC Argeș 3-0. Hat-trick-ul lui Dennis Man rezolvă meciul pentru ”roș-albaștri”. Straton, debut de senzație la FCSB

• FCSB a avut 18 oameni indisponibili pentru această partidă
      • FC Argeș a rămas fără victorie în Liga 1
      fcsb
      Fotbal intern • pe 18.09.2020 la 11:07

EXCLUSIV | Veste bună pentru FCSB! LPF ia în calcul amânarea meciului cu FC Argeș: ”Obiectivul nostru este să avem cât mai multe echipe în Europa”

• FCSB vrea amânarea meciului din Liga 1
      • FCSB, decimată de COVID-19
      • Când vor face cei de la FCSB următoarele teste
      Răzvan Ducan
      Fotbal • pe 17.09.2020 la 15:44

”Ducan este un jucător care nu se lasă influențat!” Ce spune Ionuț Badea despre fostul său elev de la FC Argeș

• FCSB joacă împotriva sârbilor de la Backa Topola diseara, de la ora 22:00, LiveText pe antenasport.ro
      • Andrei Vlad va fi înlocuit de tânărul portar Răzvan Ducan
      FC Argeș - UTA 1-1
      Fotbal intern • pe 11.09.2020 la 21:59

Jucătorii de la FC Argeș
        Fotbal • pe 11.09.2020 la 17:25

FC Argeș - UTA 1-1. Arădenii deschid scorul după o execuţie perfectă a lui Bustea. Mălăele a egalat

• FC Argeș a suferit două înfrângeri în primele două etape
        • UTA a remizat în ambele partide jucate în acest sezon
        Dusan Uhrin
        Fotbal intern • pe 28.08.2020 la 16:00

Gaz Metan - FC Argeș 2-0. Uluitor! Două schimbări în primul minut al partidei. Gol senzaţional marcat de Cardoso

• Gaz Metan Mediaș FC Argeș 2-0
        • Gol senzaţional marcat de Cardoso
        Andrei Prepeliţă, într-un meci pentru FC Argeş
        Fotbal intern • pe 03.08.2020 la 09:38

Îi poate mulţumi Rapidului! Andrei Prepeliţă şi-a amânat retragerea din fotbal după golul marcat de giuleşteni în minutul 90+7 al partidei cu Turris

• FC Argeş a promovat dramatic în Liga 1
        • Piteştenii au ajuns în Liga 1 după un gol marcat de Rapid în minutul 90+7
        Ionuț Badea, savuros după ce a dus-o pe FC Argeș în Liga 1: "E promovarea celor mărunți care au devenit zmei"
        Fotbal intern • pe 02.08.2020 la 20:50

• FC Argeș a promovat direct în Liga 1
        • Reacția lui Ionuț Badea
        Încă un caz de coronavirus în fotbalul românesc. O persoană de la FC Argeş a fost depistată pozitiv. Meciul cu Mioveni s-a amânat
        Fotbal intern • pe 14.07.2020 la 09:54