Cum a ratat o avere un parior! „Blestemul” celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Publicat: 25.06.2024, 18:01.

Cum a ratat o avere un parior! Blestemul celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Cum a ratat o avere un parior! "Blestemul" celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku

Romelu Lukaku, în meciul cu Slovacia / Hepta

Un parior a ratat o avere, în timpul EURO 2024. Mihai a fost aproape să câştige peste 100.000 de euro, însă a fost lovit de „blestemul” celor două goluri anulate ale lui Romelu Lukaku, din meciul cu Slovacia.

Pariorul a fost aproape să dea o lovitură uriaşă, însă singurul meci care l-a scos a fost cel al Belgiei, cu Slovacia. Slovacii au reuşit să producă surpriza şi au învins-o pe favorita grupei.

Cum a ratat o avere un parior

Pariorul a mers pe faptul că Belgia nu va pierde duelul cu Slovacia, şi se va marca un gol în repriza secundă. Slovacia s-a impus cu 1-0, însă Romelu Lukaku a avut două goluri anulate.

Acesta a fost singurul meci care nu i-a ieşit pariorului, de pe un bilet cu cota de 1460. Acesta putea câştiga suma de 110.000 de euro, dat fiind faptul că a plasat acelaşi bilet, de 65 de ori.

Pariorul a bifat 20 de meciuri, din cele 21 plasate pe bilete. Cota meciului care l-a scos a fost una extrem de mică, de doar 1.30. Mihai a plasat un pariu şi pe meciul României cu Belgia, acesta fiind câştigător, dat fiind faptul că a mers pe Belgia, că va câştiga oricare repriză a duelului.

Romelu Lukaku a avut două goluri anulate în meciul Belgia – Slovacia 0-1! Atacantul Belgiei a trimis mingea în poartă de două ori în repriza secundă, dar ambele sale reuşite au fost anulate cu VAR.

VAR-ul a decis în minutul 57 că prima reuşită a lui Lukaku trebuie anulată pentru offside. În minutul 88, a doua reuşită a lui Lukaku a fost anulată pentru un henţ al lui Openda. Openda îi pasase decisiv lui Lukaku.

Lukaku a trecut de la extaz la agonie în ambele situaţii în care reuşitele i-au fost anulate cu VAR.

Selecţiile pariorului, de pe biletul pierdut dramatic:

Romelu Lukaku, în depresie la EURO 2024! Gol anulat „la milimetru” în Belgia – România

Romelu Lukaku, starul Belgiei, intră în depresie la EURO 2024. Atacantul lui Domenico Tedesco a avut un nou gol anulat la turneul final din Germania. S-a bucurat degeaba în meciul Belgia – România, din Grupa E. El a mai avut două reuşite care nu au fost validate şi împotriva Slovaciei.

În minutul 63, Lukaku a primit o pasă perfectă pe culoar şi nu i-a dat nicio şansă lui Niţă. A sărbătorit alături de coechipieri, dar a primit o veste teribilă din cabina VAR.

Autor a 85 goluri la echipa naţională, Lukaku nu şi-a putut îmbunătăţi statisticile. După ce a fost analizată faza, s-a decis că Romelu era în „poziţie de ofsaid milimetrică” în momentul pasei. Golul acestuia nu a contat.

În cazul în care nu ar fi fost sistemul VAR la EURO 2024, Romelu Lukaku era pe primul loc în topul golgheterilor. Niciun alt jucător nu a marcat de trei ori. Georges Mikautadze, Jamal Musiala şi Ivan Schranz au câte două reuşite.

Cotat la 30 de milioane de euro, Romelu Lukaku vine după un sezon în care a înscris pe bandă rulantă pentru AS Roma. A avut 21 de reuşite şi 4 pase de gol în cele 48 de meciuri din toate competiţiile.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:34 29 sept.

Cum a fost surprins Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Giuleşti! Reacţia nervoasă a lui Victor Angelescu

0:21 29 sept.

„Facem prea multe greşeli!” Marius Şumudică şi-a taxat jucătorii, după Rapid – Oţelul 0-0! Ce a spus despre N’Jie şi Boupendza

0:01 29 sept.

„Am pierdut două puncte!” Dorinel Munteanu, discurs ferm după Rapid – Oţelul 0-0! Mesaj dur pentru contestatari

23:25

Rapid – Oțelul 0-0! Marius Şumudică rămâne fără victorie în Giuleşti! Dorinel Munteanu, neînvins în Liga 1

23:18

Accidentare teribilă în Rapid – Oţelul! Jucătorul a început să plângă pe teren şi a fost scos pe targă

22:59

Dan Petrescu, mesaj direct despre FCSB după CFR Cluj – UTA 1-3! Ce a spus despre marea rivală

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 3 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 4 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 5 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s 6 VIDEOAbbi Pulling a câștigat ambele curse din etapa de F1 Academy de la Singapore! Cursele au fost în direct în AntenaPLAYs

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme