Andrei Stoica a pierdut în ONE! Meci strâns decis la limită de arbitri

Florian Ceafalău Publicat: 25 februarie 2023, 10:06

ONE

Meciul a început echilibrat, primele două reprize fiind foarte strânse.

Andrei Stoica a pierdut în ONE în această dimineață. Luptătorul român a fost învins de albanezul Francesko Xhaja. Decizia a fost una la limită, doi arbitri dându-i victoria albanezului și un arbitru fiind de partea românului.

Meciul a început echilibrat, primele două reprize fiind foarte strânse. Andrei a încercat să contreze loviturile lui Xhaja, atât cu lovituri de picior cât și cu croșee.

În schimb, Xhaja a folosit foarte mult brațul din față, având o alonjă mai mare decât Andrei. Acesta a reușit să domine complet runda a treia în fața românului, fiind mult mai proaspăt fizic.

Andrei Stoica a pierdut în ONE! A ajuns la 3-3 în celebra promoție

Mister KO este unul dintre românii de top din sporturile de contact. Acesta evoluează la cel mai înalt nivel în kickboxing, în celebra promoție ONE din Asia. Andrei a ajuns la un palmares total de 3 victorii și tot atâtea înfrângeri.

Românul a învins nume mari ca Ibrahim El Bouni, Anderson Silva și Giannis Stoforidis. În schimb, a fost învins de Tarik Khbabez, Francesko Xhaja, iar în 2020 a pierdut meciul de titlu mondial cu ucraineanul Roman Kryklia. De altfel, Andrei este singurul român care a luptat pentru un titlu mondial important la nivel mondial în kickboxing, pe lângă Benny Adegbuyi și Daniel Ghiță. Benny a luptat pentru centura din Glory, în timp ce Daniel a deținut centura Its Showtime.

Pe lângă meciurile din ONE, Andrei a obținut în ultimii 3 ani și două victorii în fața lui Pavel Voronin, ambele în promoția românească Dynamite.

Meciul lui Andrei cu Xhaja poate fi văzut la link-ul de mai jos, începând cu minutul 18:

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în dosarul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie 16:39 Andrei Borza a reacţionat, după ce a fost pus la zid de Edi Iordănescu! Replica fundaşului de la Rapid după escapada de la Iaşi 16:22 „Merită Ianis Hagi să fie la EURO?” Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu Vezi toate știrile
Înfrângere dureroasă pentru Diana Belbiță! Adversara i-a fracturat mâna la finalul primei runde
FIGHT • 4 feb., 18:13
Tragere la sorți incredibilă a turneului la grea! Doi prieteni vor trebui să lupte între ei
FIGHT • 31 ian., 14:34
Tragere la sorți incredibilă a turneului la grea din Glory! Doi prieteni vor trebui să lupte între ei
Gala de box Fight Nation este LIVE VIDEO în AntenaPLAY, duminică 28 ianuarie de la 22:00
Fight • 28 ian., 21:55
Gala de box Prestige Fight a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Show total în ring
Legenda MMA-ului Ion Pascu a fost provocat de Ovidiu Neveu: ”Mă bat cu Pascu să ajung la Conor McGregor”
FIGHT • 7 ian., 15:44
Legenda MMA-ului Ion Pascu a fost provocat de Ovidiu Neveu: ”Zi dacă accepți!” Răspunsul lui Pascu pentru ”tiktoker”
Conor McGregor și-a anunțat următorul meci. Se bate după 3 ani de când și-a rupt piciorul
FIGHT • 3 ian., 16:59