Închide meniul

Conor McGregor a reacţionat după ce meciul cu Michael Chandler a fost amânat: “Îmi păstrez moralul ridicat”

Alex Masgras Publicat: 16 iunie 2024, 13:10

Conor McGregor a reacţionat după ce meciul cu Michael Chandler a fost amânat: Îmi păstrez moralul ridicat

Conor McGregor / Profimedia

Conor McGregor a reacţionat după ce meciul cu Michael Chandler a fost amânat. Irlandezul ar fi trebuit să revină în octagon, la gala UFC 303 din Las Vegas.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe 29 iunie, McGregor trebuia să se înfrunte cu Michael Chandler, dar lupta a fost amânată din cauza unei accidentări a irlandezului, aşa cum anunţase în primă fază Dana White.

Conor McGregor a reacţionat după ce meciul cu Michael Chandler a fost amânat: “Îmi păstrez moralul ridicat”

Starul UFC irlandez Conor McGregor a renunţat la meciul împotriva lui Michael Chandler, programat la 29 iunie, dar a promis că va reveni în cuşcă, news.ro.

Anunţul surprinzător că “The Notorious” s-a retras din lupta sa împotriva lui Michael Chandler, programată pentru evenimentul principal al UFC 303 din Las Vegas, pe 29 iunie, a dezamăgit multă lume.

Potrivit lui Dana White, şeful organizaţiei americane, o accidentare l-a forţat pe Conor McGregor să renunţe la marea sa revenire în cuşcă. În schimb, lupta principală va opune campionul Alex Pereira lui Jiri Prochazka, cu centura de +93 kg în joc.

Reclamă
Reclamă

Fanii aşteptau cu nerăbdare reacţia lui McGregor. Sâmbătă, starul irlandez i-a liniştit într-un mesaj postat pe reţelele de socializare. Deşi nu a spus prea multe despre accidentarea sa, cu excepţia faptului că a contractat-o la începutul lunii, irlandezul i-a asigurat pe fani că vindecarea a durat “mai mult decât se aştepta”.

“Decizia de a amâna lupta nu a fost luată cu uşurinţă, ci în urma consultării cu medicii, UFC şi echipa mea. Fanii mei şi adversarul meu merită să fiu în cea mai bună formă pentru această luptă. Vom ajunge acolo! Îmi păstrez moralul ridicat şi sunt încrezător că mă voi întoarce”, a scris irlandezul.

Fără resentimente, a răspuns Chandler. “Fă-te bine. Ne vedem curând”, a subliniat el.

Reclamă

Conor McGregor, în vârstă de 35 de ani, a luptat ultima dată în meciul pierdut în faţa lui Dustin Poirier, în iulie 2021.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:12

VideoJurnal Antena Sport | Andreea Ogrăzeanu, dublă campioană europeană, prinde viteză către Los Angeles

23:02

Marius Lăcătuş, verdict despre transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce a spus despre concurenţa cu Daniel Bîrligea

23:00

UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii

22:41

Moment tensionat la Roland Garros. Holger Rune a cerut evacuarea unui fan nervos

22:36

Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni

22:34

Gică Hagi e gata să plece de la Farul! Pe cine vrea să aducă pe banca tehnică

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 Condiţia pusă de Denis Alibec pentru a semna cu FCSB! Ce i-a cerut lui Gigi Becali 3 “Negociaţi cu Rapid?” Răspunsul direct dat de Mircea Rednic 4 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 5 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 6 Ce au decis oficialii de la Parma, după şedinţa cu Cristi Chivu. Anunţul făcut de italieni
Citește și