Imagini incredibile cu Mayweather în meciul din această dimineață. I-a luat placa fetei de ring

De Florian Ceafalău
Publicat: 22 mai 2022, 10:57

Imagini incredibile cu Mayweather în această dimineață. Fostul boxer a participat la un meci de box demonstrativ.

Americanul a boxat cu Dan Moore în Abu Dhabi. Lupta inițială trebuia să aibă loc săptămâna trecută, în Dubai, dar meciul a fost reprogramat după moartea șeicului Khalifa bin Zayed Al Nahyan.

Acesta era președintele Emiratelor Arabe Unite, iar autoritățile au declarat 3 zile de doliu. În cele din urmă, lupta s-a desfășurat într-o sală normală și nu la înălțime.

Imagini incredibile cu Mayweather! A luat locul unei fete de ring

Meciul lui Mayweather a fost unul demonstrativ. Acesta a boxat timp de 8 runde, însă durata acestora a fost de 2 minute, nu de 3 minute ca la meciurile oficiale. Adeversarul a fost Don Moore, un fost partener de antrenament al lui Mayweather. Acesta a venit să ia bătaie timp de 8 runde de la Floyd, pentru că asta s-a întâmplat.

Mayweather s-a jucat pur și simplu cu adversarul său. Ba chiar a avut timp să vorbească cu cei 2 comentatori în timpul meciului, a dansat cu fetele de ring și chiar a prezentat runda a 7-a în locul lor.

La finalul meciului, americanul a fost declarat învingător la decizie. A fost aproape de un KO, după un croșeu de stânga la ficat, în runda a 8-a, dar Moore a rezistat eroic.

VEZI MECIUL AICI

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

2
iul.
21:47
Joyskim Dawa, la primul gol pentru FCSB! Fundașul adus de Gigi Becali de la FC Botoșani a înscris în amicalul cu Zimbru Chișinău
2
iul.
21:43
Zimbru Chişinău – FCSB 1-6. Roș-albaștrii au „încheiat setul” în Moldova! 6 marcatori diferiți pentru vicecampioană
2
iul.
21:35
VideoGest de mare campion! Ce surpriza le-a oferit Mihai Leu fraților pe care i-a accidentat la raliul de la Târgu Mureș
2
iul.
21:05
Ionuț Chirilă, discurs manifest după ce a fost ignorat de Dinamo: „Am construit Barcelona României! Ce trebuie să mai fac?”
2
iul.
20:59
Florinel Coman a marcat primul său gol după un an, în amicalul Zimbru Chișinău – FCSB!
2
iul.
20:40
David Popovici, într-o ipostază neașteptată. Cum a fost surprins campionul mondial de doar 17 ani
2
iul.
20:31
Simona Halep – Paula Badosa, în optimile Wimbledon 2022! Campioana noastră a câștigat singurul meci direct. Ce a spus iberica înaintea duelului
2
iul.
19:55
Simona Halep, a doua favorită la câștigarea Wimbledon 2022, după ce Iga Swiatek a fost eliminată
2
iul.
19:48
Iga Swiatek, eliminată de la Wimbledon 2022 de Alize Cornet! Șoc la Londra: liderul mondial, prima înfrângere după 37 de meciuri
2
iul.
19:27
Dinamo, din nou în atenția investitorilor străini! Anunțul momentului în „Ștefan cel Mare”: „Interesul e real, au fost la meci!”
Mike Tyson a recunoscut! S-a bătut ”pe ciuperci” cu Roy Jones Jr. în noiembrie 2020
FIGHT • 2 iul., 11:36
Mike Tyson a recunoscut că s-a bătut ”pe ciuperci” cu Roy Jones Jr! Ce s-a întâmplat în meci
Ofertă uriașă pentru Mayweather vs McGregor 2! Irlandezul ia 150.000.000 de euro, americanul restul
FIGHT • 1 iul., 13:10