Meciul anului în kickboxing! Badr Hari și Overeem se bat pentru a treia oară

De Florian Ceafalău
Publicat: 5 iulie 2022, 15:39

Meciul anului între Badr Hari și Overeem! Cei doi se bat pentru a treia oară între ei, în cariera lor. Scorul până acum este 1-1 între cei doi. Ambii au reușit câte un KO și sunt pregătiți de revansă.

Overeem l-a făcut KO pe Badr Hari în decembrie 2008, în doar 2 minute și 7 secunde. Un an mai târziu, în decembrie 2009, Badr Hari l-a făcut KO pe Overeem în 2 minute și 14 secunde. Practic, diferența dintre cei doi este de doar 7 secunde!

Meciul anului are loc în octombrie în Glory!

Badr Hari vs Overeem 3 are loc în toamnă, pe 8 octombrie. Cei doi se bat la Arnhem, în Olanda. Confruntarea va fi una extrem de tensionată, ambii fiind cunoscuți pentru temperamentul lor ”ascuțit”.

De altfel, la ultimul meci al lui Badr Hari a ieșit o bătaie generală în tribune. Fanii au invadat zona ringului în meciul marocanului cu Wrzosek. Huliganii polonezi veniți la meci au fost provocați, iar incidentele au dus la suspendarea meciului și a galei cu totul.

Cei doi luptători s-au întâlnit față în față recent, la conferința de presă. Pentru Overeem este primul meci pe reguli de kickboxing după o pauză de 12 ani. Ultima dată când a urcat în ring a câștigat titlul K-1.

În decembrie 2010, Overeem îi învingea în aceeași seară pe Spong, Saki și Peter Aerts pentru a cuceri cel mai important titlu din kickboxing.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

9
aug.
23:10
Atanas Trică, reacţie savuroasă după ce a debutat la CSA Steaua împotriva tatălui său: „Mă întreba cum stau la cornere. Nu am dat din casă!”
9
aug.
22:34
Eugen Trică, după ce fiul său a debutat la CSA Steaua împotriva sa: „Mi-a fost frică atunci când a intrat! Mă gândeam: ‘Mă, tocmai mie să îmi dea gol?!'”
9
aug.
22:30
Fostul rapidist Ovidiu Herea, replică pentru ultrașii CSA Steaua: „Înjurăturile lor m-au motivat!”
9
aug.
22:10
Scandal în Ghencea! Un fan a sărit în teren pentru a se duce la fostul rapidist Ovidiu Herea
9
aug.
21:50
CSA Steaua – Metaloglobus 1-1. Start fals pentru echipa lui Daniel Oprița în noul sezon. Chipirliu a ratat un penalty în prelungiri
9
aug.
21:37
Mesajul transmis de Laszlo Balint după ce a fost demis de la Universitatea Craiova: „Dacă eșuezi, să nu renunți niciodată!”
9
aug.
21:28
Gigi Becali a anunţat când revine pe stadion: „Eu nu vin decât atunci! Fără nicio emoţie, la spectacol!”
9
aug.
20:52
FotoUmilința suferită de nepotul lui Gigi Becali și soția lui însărcinată: „Suntem ultima nație din Europa!”
9
aug.
20:32
FotoUltraşii CSA Steaua, revoltă în Ghencea la meciul cu Metaloglobus: „Demisia!” Gestul extrem al fanilor
9
aug.
20:08
FotoPrimele imagini cu Mirel Rădoi la antrenamentul Universităţii Craiova
Meciul lui Jake Paul de săptămâna viitoare a fost anulat! Motivul invocat e halucinant
FIGHT • 31 iul., 15:00
Negumereanu, ignorat de președintele UFC! Dana White a oferit bonusul de 50.000 $ altor luptători
FIGHT • 31 iul., 12:59
Negumereanu, ignorat de președintele UFC! Dana White a oferit bonusul de $50.000 altor luptători
Victorie fabuloasă pentru Negumereanu! Luptătorul român și-a distrus adversarul la gala UFC 277
FIGHT • 31 iul., 2:24